Ana sayfa GÜNDEM Van Otlu Peyniri Kalori ve Besin Değeri Nedir?

Van Otlu Peyniri Kalori ve Besin Değeri Nedir?

Van kahvaltılarının olmazsa olmazı Van peyniri ile çok şey yapmanız mümkün olur.

56
0

Van kahvaltılarının olmazsa olmazı Van peyniri ile çok şey yapmanız mümkün olur. Bu peynir ile sandviç, tost ve omlet yapmanızda oldukça mümkündür. Koyun sütünden üretilen Van otlu peyniri kalori miktarından dolayı sağlığı tehdit eden herhangi bir durum ile söz konusu değildir. İnce bir dilim olarak tükettiğiniz taktirde 25 kalori almış olursunuz. Tabi bu ince gram genellikle 25 gram ise mümkün olur. Protein açısından çok zengin bir peynir türü olarak bilinir.

Koyun sütünün faydası bu peynir ile tüketen kişilerin vücuduna yansır. İnce bir dilim içerisinde hemen hemen 3.88 protein yer alır. 0.23 karbonhidrat, 6,5 gram yağ bulunur. Kasların ve kemiklerin gelişimi için gerekli olan kalsiyum değeri genel olarak 175 olarak tespit edilmiştir. Bu yüzden Van peyniri tam bir kalsiyum ve protein deposu olarak sizlere sunulur. Böyle bir peynirden faydalanmak isterseniz, Van Otlu Peyniri sitesinden alabilirsiniz.

Van Otlu Peyniri Saymakla Bitmeyen Faydaları

Van peyniri doyurucu bir özelliğe sahip olduğu için kahvaltıdan sonra sizi çok uzun bir süre tok tutar. Bu durum sayesinde daha az acıkıp kilo kontrolü yapabilirsiniz. İçinde suh bitkisi bulunduğu için diyabet hastalarına çok iyi gelir. Kan şekerini düzene sokar ve sürekli susama ihtiyacını dengede tutar. Bu özelliği sebebi ile diyabetik beslenmelerde çok tercih edilir. Bu yüzden Van Otlu Peyniri sitesinden alabilirsiniz.

Kaynak : https://www.vanotlupeyniri.com/peynir-cesitleri.html

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here