DOLAR 20,1812 0.24%
EURO 21,6631 0.18%
ALTIN 1.253,81-0,03
BITCOIN %
İstanbul
20°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sıcak Yolluk Kalıp Kontrol Ünitesi Cihazları

Sıcak Yolluk Kalıp Kontrol Ünitesi Cihazları

Sıcak yolluk sistemlerinde gerçekleşen sıcaklığın aşırı olarak yükselmesi veya olması gereken sıcaklığın altına düşmemesi için kontrol sağlayan sıcak yolluk sistemleri günümüzde çok fazla tercih edilmektedir.

ABONE OL
11 Kasım 2022 17:08
Sıcak Yolluk Kalıp Kontrol Ünitesi Cihazları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sıcak yolluk sistemlerinde gerçekleşen sıcaklığın aşırı olarak yükselmesi veya olması gereken sıcaklığın altına düşmemesi için kontrol sağlayan sıcak yolluk sistemleri günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Kontrol ünitesi cihazları tek gözlü olan sıcak yolluk kalıplarının ısısının kontrolünü sağlayan sistemdir. Bu sistem tek modülden 18 adet modül olacak şekilde gereksinime göre ısı kontrol cihazı oluşturulabilir. Ara kablo ve sigorta gibi var olan elemanlarıyla tamamlanan hazır modüllerdir.

Kullanım Amacı

Gerek ısıtıcı gerekse soğutucu olarak kullanım sağlayan cihazlar, istenilen ısı derecesinde verimli şekilde çalışabilmesi için olmazsa olmaz cihazlar arasındadır.  Genel olarak bu sistemlerin çalışma şekli diğer ısı sistemleriyle benzer özelliklere sahiptirler. Yüksek ısılarda çalışabilirler. Endüstriyel alanlarda yüksek ısı fonksiyonlarını olumlu şekilde gerçekleştirebilirler.

Sıcak yolluk sistemleri elemanlarından olan meme ucu özenle seçilmelidir. Meme ucu genellikle enjeksiyon makinelerde olan kalıplarda kullanılmaktadır. Sıcak yolluk memelerinin genel kullanım alanları ise

  • Doğalgaz içeren sistemler
  • Likit petrol gazı kullanılan sistemler
  • Akaryakıt sistemleri

Bu alanlarda sıcak yolluk memeleri kullanılır. Sıcak yolluk memeleri son dönemlerde soğuk yolluk sistemlerine kıyasla daha fazla kullanılır. Bunun sebebi hiç kuşkusuz ürünlerin daha kaliteli oluşması ve işçilik maliyetinin daha az oluşudur. Kısa sürede çok fazla kaliteli ürün alımı ile işçilik maliyetleri doğal olarak düşmektedir.

Sıcak Yolluk Memeleri

Sıcak yolluk memesi denilen eleman standart ölçülerin yanı sıra farklı ölçülerde de rahatlıkla üretilir. Sıcak yolluk memelerinde aynı zamanda manifolt adı da verilir. Bu manifolt memeleri çok sayıda alanda kullanılabiliyor. Sıklıkla uygulanan bir sistem olması nedeni ile endüstriyel makine üretimi alanında özellikle tercih edilmektedir.

Sıcak yolluk memelerinde elektrik ile çalışabilme özelliği de bulunur. Bu şekilde çalışabilen sıcak yolluk memeleri kolaylıkla tetik desteğiyle açılıp kapanabilir. Sıcak yolluk kontrol ünitelerinin tam olarak sağlıklı şekilde çalışabilmesi için ürününüzle uyumlu bir sıcak yolluk memesi edinmeniz gerekir. Sıcak yolluk memesi ekipmanları için Kontel Org sitesi üzerinde ürünleri inceleyebilirsiniz.

Sıcak Yolluk Ünitelerinde Kullanılan Araçlar Hangileridir?

Sıcak yolluk sistemleri olarak kullanılan kalıpların tam olarak kontrolünü sağlayan kontrol üniteleri soğuk yolluk sistemlerine nazaran daha fazla kullanılır. Elbette bu fayda endüstriyel alanlarda iş kollarına sahip işletmeler açısından önemlidir. Bu sayede işçilik maliyeti oldukça aza indirgenir. Sıcak yolluk sistemleri içinde yer alan Thermocoup ünitelerde yer alan ilk araç olma özelliğine sahiptir. Kontrol ünitelerinde yer alan araçlar şöyledir;

  • Sıcak yolluk memesi
  • Sıcaklık kontrol cihazı
  • Isıtıcılar
  • Sıcak yolluk dağıtıcısı
  • Extruder hatlar

Bu araçlar sıcak yolluk kontrol ünitelerinde yer alan araçlardır. Bu araçların uyumlu olmasıyla kaliteli ürün alımı sağlanır. Kontel org sitesi üzerinden kontrol ünitesi araçlarını edinebilir veya ürünlere sipariş oluşturabilirsiniz. Bu araçları satın alarak tam anlamıyla kaliteli ürün alımı yapabilirsiniz.

Kaynak: https://kontel.org/urun-kategori/sicak-yolluk-kalip-kontrol-sistemleri/

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.