DOLAR 18,8077 -0.01%
EURO 20,4970 -0.01%
ALTIN 1.166,300,00
BITCOIN 4334790,44%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

VODAFONE, YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLERLE MÜŞTERİ DENEYİMİNİ ARTIRMAYA DEVAM EDİYOR

VODAFONE, YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLERLE MÜŞTERİ DENEYİMİNİ ARTIRMAYA DEVAM EDİYOR

Müşterilerine en iyi deneyimi sunmayı hedefleyen Vodafone, yeni nesil teknolojilerle müşteri hizmetlerinde fark yaratmaya devam ediyor. Mobil şebeke müşteri deneyimi göstergelerini ve analizlerini tek ekranda toplayan Vodafone, müşteri taleplerini daha hızlı anlayarak müşterilerinin ihtiyacına en uygun çözümleri üreten yeni arayüz sayesinde ortalama çağrı süresinde %15 oranında iyileşme sağladı.

ABONE OL
24 Mayıs 2022 11:40
VODAFONE, YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLERLE MÜŞTERİ DENEYİMİNİ ARTIRMAYA DEVAM EDİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

13 Mayıs 2022 – Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, Müşteri ve Teknik Operasyon ekiplerinde yeni dijital müşteri deneyimi ekranlarını hayata geçirdi. Buna göre, mobil ses ve internet deneyiminde servis bazlı analiz imkanı sağlamanın yanı sıra, çağrı merkezine ulaşan müşteriler için otomatik analiz ve müşteriye özel çözüm önerileri sunulabiliyor. Böylece, müşterilerin mobil bağlantı deneyimleri, müşteri temsilcilerine görünür hale getiriliyor. Müşteri deneyiminde fayda yaratacak noktalar daha doğru ve hızlı tespit edilerek müşteriye destek sağlanabiliyor. Ayrıca, detaylı çözüm önerileri ile müşteri temsilcilerine etkin yönlendirmeler yapılarak müşteri memnuniyetine katkı sağlanıyor ve müşterilerin çağrı merkeziyle ilk iletişimi esnasında çağrının çözüme ulaştırılması hedefleniyor. Vodafone, yeni nesil teknolojiler sayesinde ortalama çağrı süresinde %15 oranında iyileşme sağladı.

 

Müşterilere en iyi deneyimi sunma amacıyla çalıştıklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Gemici, şunları söyledi:

 

“Vodafone Türkiye Müşteri Hizmetleri olarak, dijital servisler şirketi olma hedefimiz doğrultusunda, müşteri ihtiyacını daha iyi anlayacak  teknolojilerle yolumuza devam ediyoruz. Yeni müşteri deneyimi ekranları ile Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerimizin kullandığı servis ve teknolojileri nasıl deneyimlediklerini daha iyi analiz edebiliyoruz. Müşterilerimizi karşılayan Müşteri Operasyonları ekiplerimiz ve sonraki süreçte destek sağlayan Teknoloji ekiplerimiz, müşterilerimizi ihtiyaç duyduğu çözüme ulaştırma hızını %10 artırıyor. Ekrandaki otomatik analizler sonucunda, etkin ve daha çözüm odaklı bir yaklaşımla, çağrı merkezine gelen müşterilerimiz ile ortalama görüşme süresinde %15 iyileşme sağlıyoruz. Bununla beraber, çağrı merkezi çalışanlarımızın süreçlerini de basitleştirmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik en uygun çözümleri daha hızlı ve doğru bir şekilde anlayabiliyor, yenilikçi bakış açımızla müşteri deneyimine daha fazla odaklanarak gelişen teknolojiye öncü olmaya devam ediyoruz.”

 

Dijital dönüşümde yeni adımlar

 

Vodafone Türkiye, yeni teknolojileri, müşterilerinin şebeke deneyimini iyileştirmek ve daha iyi hizmet sağlamak amacıyla dijital dönüşümün bir parçası olarak kullanıyor. Tüm KVKK yükümlülüklerini de yerine getirerek yürüttüğü bu süreçle, müşteri deneyimini sadece çağrı merkezinde değil, dijital kanallarda da görünür hale getiriyor. Vodafone’un Yapay Zekâ tabanlı kişisel dijital asistanı TOBi, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda kişiye özel asistanlık hizmeti vererek, müşterilere değer yaratacak hizmetleri sunuyor. Müşterilerini merkeze alan Vodafone, bu odakta daha fazla katma değer oluşturmak için çalışmalarına devam ediyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.