Ana sayfa Gündem Çalıkuşu: Tavsiye Romanlar

Çalıkuşu: Tavsiye Romanlar

27
0

 

Çalıkuşu kitabı 1923’de yayımlanmış olan ölümsüz eserler arasında yer almaktadır. Pek çok lisede zorunlu olarak okunması gereken kitaplar arasında önerilir. Reşat Nuri Güntekin tarafından kaleme alınan kitap günümüz uyarlaması ile tekrar yayımlanmıştır. Kitabın hikayesi dizi yapılarak yayınlanmıştır. 1937 yılında kitap üzerinde yapılan değişiklikler ile tekrar yayımlanmıştır. Kitabın güncel baskısına ulaşabilmek için Kitap Gönder sitesinin ziyaret edilmesi yeterli olmaktadır. 409 sayfadan oluşan kitapta güncel basımlara ulaşmak için siteden yardım alabilirsiniz. Hem zorunlu olarak sunulan kitapların konusuna ulaşabilmek hem de güncel basımlar ile sürekli sözlük karıştırmadan okunabilecek kitabı site güncel olarak sunmaktadır. Kitap sayfaları, sayfaların kalitesi ve kapaklarda kullanılan kaliteli basımlar ile kitabın son güncel haline ulaşabilirsiniz.

 

Çalıkuşu Kitap Tanıtımı

Çalıkuşu kitabını okuyarak genel kültürün geliştirilmesi mümkündür. Alacağınız kitap kaliteli vakit geçirmenizi sağlamaktadır. Bu nedenle kitap içeriğinin bilinmesi ve kitap zevkinize uygun olup olmadığına dair bilgi edinilmesi gerekir. Kitabın içeriğine göre bir solukta bitirip bitiremeyeceğiniz bir yapı olduğuna karar verebilirsiniz. Çalıkuşu kitabını eline alarak saatlerin nasıl geçtiğini anlamayan ve bir çırpıda kitabı bitiren kişiler en güzel duyguları kitap ile elde edebilmiştir. Uçsuz bucaksız olan bir dünyada geçmişin kapılarını açarak Feride ile duygu paylaşımında bulunabileceksiniz. Feride ve Kamran’ın ana karakter olduğu kitapta farklı duyguları elde edebileceğiniz gibi karakterlerin heyecanını paylaşabilirsiniz.

Kitabın sayfalarını çevirdikçe Kamran ve Feride’nin hikayesine daha yakından tanık olabilirsiniz. Yolculuk esnasında, iş aralarında, okul sıralarında okunan kitabın tadı daha başka olarak karşınıza çıkar. Hayata bakış açınızı, empati yeteneğinizi geliştirecek olan kitap bir solukta bitecektir. Okuma alışkanlığı kazanmış olan ve iyi bir kitap okumak isteyen herkesin tanışması gereken kitaplar arasında Çalıkuşu vardır. Hatıra defteri olarak hazırlanan kitap, Feride geçmişini anlatmaktadır. İstanbullu bir subayın kızı olan Feride, annesini kaybetmesiyle birlikte hayatında olan değişimleri anlatmaktadır. Feride gittiği okulda yapmış olduğu yaramazlıklar nedeniyle ‘Çalıkuşu’ lakabını almıştır. Yaz tatillerini teyzesinin yanında geçiren Feride’nin aşk hikayesi de bu köşkte geçer. Feride’nin hissetmiş olduğu tüm duyguları sayfaları çevirirken hissetmeniz mümkündür.

Çalıkuşu Kitap Konusu

Çalıkuşu kitabı iyi bir okuyucu için unutulmaz duygular yaşanmasını sağlar. Hayata bakış açısını olumlu olarak etkileyecek olan kitapta Feride’nin yoğun duygularını içinizde hissedebilirsiniz. Unutulmaz bir aşk hikayesine birinci elden gözlerinizle şahit olmak isterseniz kitabın güncel haline ulaşmak için siteyi ziyaret edebilirsiniz. Aşk, fırtınalı duygular, ayrılık, kavuşma, hayallerin peşinden koşma gibi tüm duygular kitap ile birlikte okuyuculara geçmektedir. Okuyuculara net şekilde hissettirilen duygularla birlikte bir çırpıda kitabı bitirmek mümkün olur. Feride yazları ziyaret ettiği teyzesinin oğlu Kamran’a aşık olur ve birbirini seven çiftler nişanlandırılır. Daha sonra Kamran’ı Avrupa’ya gitmesi için destekleyen Feride o arada okulunu bitirir ve dönen sevgilisiyle düğün hazırlıklarına başlar.

 

Koşa koşa düğün hazırlığı yapan Feride’nin duygularındaki saflık ve heyecan okuyucuların zihinlerinde yer edinebilir. Ancak beklenmedik olaylar yaşanınca Feride’nin duyacağı acı ve hayatının farklılaşmasına okuyucuların yakından tanık olması gerekir. Feride ile birlikte gülüp onunla birlikte ağlamanız kitaptaki satırlar ile mümkündür. Feride’nin heyecanlı ve pek çok duyguları içeren hikayesi okuyucuları derinden etkileyerek tekrar tekrar kitabın okunmasına neden olur. Pek çok kişinin en sevdiği kitaplar arasında yer alan Çalıkuşu kitabının son basımı ve güncel olarak dilimizi uyarlanmış halini site üzerinden temin edebilirsiniz. Kısa sürede kargoya verilen kitaplar belirtilen adreslere teslim edilir. Baş ucunuzdan ayrılmayacak olan kitaba ulaşmak için sitemizde arama yapabilirsiniz.

 

Çalıkuşu Kitabı Kahramanları

 

Çalıkuşu kitabında yer alan karakterler ile kendinizden bir parça bulabilirsiniz. Okuyucuların ellerinden düşüremediği kitapta tüm karakterler yakından bilinen ve herkesin duygularını paylaştığı şekildedir. Bir kitabı sevdiren olay örgüleri olduğu gibi kitapta yer alan karakterlerinde etkisi büyüktür. Kitaptaki karakterler pek çok duygunun okuyucuya etki etmesini sağlayan temel öğelerdir. Bazı karakterlere sinir olurken bazı karakterleri çok seversiniz. Çalıkuşu kitabında yer alan karakterler hem çok seveceğiniz hem de çok üzüleceğiniz karakterleri içerir. Her bir karakterin yaşadıkları ve hissettirdiği duygular okuyucular için oldukça farklı deneyimleri sağlayacaktır. Çalıkuşu’nun efsane karakterlerini yakından tanımak ve unutulmaz olan bir kitabı hissederek okumak için Kitap Gönder sitesinden sipariş oluşturabilirsiniz.

Tüm kültür kitapları için >> https://www.kitapgonder.com

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here