DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 4439743,21%
İstanbul
26°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kadın ve Erkek Burun Estetiği Arasındaki Farklar

Kadın ve Erkek Burun Estetiği Arasındaki Farklar

ABONE OL
30 Eylül 2021 20:46
Kadın ve Erkek Burun Estetiği Arasındaki Farklar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son zamanlarda estetik ile ilgili birçok soru soruluyor. Bunların başında da kadın ve erkek burun estetiğinin arasında her hangi bir fark olup olmadığı konusudur. Bu iki estetik arasında ciddi farklar bulunmaktadır.

  • Kadınlara ait bulunan burun ucu ile erkeklerinki arasında far bulunmaktadır. Kadınların ki daha kalkık olmasından fark oluşur
  • Erkeklerin burun ucu daha geniş bir yapıdadır.
  • Deri kalınlığı bakımından erkeklerin burnu daha farklıdır. Kadınlarınkine göre daha kalındır.
  • Erkeklerin kemik ve kıkırdakları da kadınlarınkinden farklıdır. Erkeklerin kemik ve kıkırdağı kadınlarınkinden kalındır.
  • Burun sırtı bakımından erkekler daha kaba bir yapıya sahiptir. Ayrıca düz bir şekli vardır.
  • Kadınların burunları daha kıvrımlı olarak görülmektedir. Kadınsı burun yapısı denilen bir yapı mevcuttur.
  • Burun ucu ve dudak arasındaki açı kadınlarda daha dar olarak dikkatleri çekmektedir. Erkeklerde daha geniş yapıdadır.
  • Erkeklerin burnu ile kadınların burnu kıyaslandığında erkeklerin burnunun daha büyük olduğu görülmektedir.

Estetik Farklılıklar

Estetik ameliyatlar gerçekleştirildiğinde yukarıda belirtilen unsurların tamamı ameliyatı etkileyen faktörler olarak değerlendirilmektedir. Bu sebeple estetik ameliyatları oldukça birbirinden farklı bir şekilde yapılmaktadır. Benzerlikler bulunsa da oldukça kısıtlı sayıda olmasından dolayı tamamen farklı bir ameliyat iki farklı cinsi beklemektedir.

Estetik ameliyat yaptıracak olan bireyler kadınsı veya erkeksi olarak yapılan ameliyatlara dikkat ederler. Bir bayan kesinlikle erkeksi bir burun istemeyecektir. Aynı şekilde bir erkek kesinlikle bir kadınsı burun kabul etmeyecektir. Bu sebeple ameliyat olacak kişiler bu anlamda ciddi bir araştırma içerisinde bulunmaktadır. Genel olarak yapılacak olan değerlendirmede isi iki cins içinde aynı teknikler uygulanmaktadır. Ameliyat esnasında bir takım farklılıklara uzman dikkat edecektir. Estetik ameliyat çeşitleri de birbirinden farklılık göstermektir. Bazı ameliyatlar oldukça iyileştirmeyi geciktirebilmektedir.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.