DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 348596-1,02%
İstanbul
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Su Kaçağına Profesyonel Destek Almak Neden Önemli?

Su Kaçağına Profesyonel Destek Almak Neden Önemli?

ABONE OL
25 Mart 2021 15:33
Su Kaçağına Profesyonel Destek Almak Neden Önemli?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Su kaçağı tespiti yapı teknolojilerinde son derece önem taşıyacaktır. Binalarda en sık karşılaşılan sorunlardan biri de boru tıkanıklıkları ve nereden geldiği belli olmayan su kaçaklarıdır. Müstakil evlerde de görülmekle birlikte özellikle müşterek yaşam alanları olan apartman ve iş merkezlerinde bu durum büyük sorunlar yaratacaktır. En sık karşılaşılan su kaçakları, banyo ve mutfak tesisatlarından gelen kaçaklardır.

Apartmanlarda üst katlardan gelen su kaçakları çoğu kez komşuluk ilişkilerini de zedeleyecek boyutlara ulaşacaktır. Bunun en önemli nedeni, zamanında müdahale edilmezse alt katlarda oturan kişiler için maddi ve manevi kayıplara yol açmasıdır. Kaçakların yüksek maliyetlerle ve uzun süreler içerisinde tespit edildiği gibi yanlış kanılar bulunur. Buna sebep olanlar da işinin ehli olmayan, deneme sınama yöntemi ile kaçak arayan tesisat firmalarıdır.

Su Kaçaklarında Kurumsal Destek

Zemin ya da duvarlardan geçen boruları kırmadan su kaçağı tespiti yapmak günümüz teknolojileri ile son derece kolay hizmetler içerisindedir. Bunun için seçilecek tesisat firması hakkında detaylı araştırma yapılması önerilir. Kurumsal çalışan tesisat firmalarının teçhizat zenginliği de oldukça fazladır. Özel aletlerden olan termal aletler ve dinleme cihazları ile tespit etmek son derece kolaydır. Kamera yardımı ile su kaçağı tespiti de son derece rahat ve kısa süreli olacaktır. Gelişigüzel tahmin yöntemleri ile yaşanan tecrübelere dayanarak fayans kırma usulleri gereksiz masraflara ve manevi huzursuzluklara sebep olacaktır.

Eski yöntemlerin kullanılmadığı, deneyimli kadrosu olan ve son sistem aletlere sahip olan işletmelerden destek alınması önerilir. Kurumsal firmaların internet siteleri de mevcut olacağından yaptıkları hizmetler hakkında detaylı bilgi edinmek de mümkün olacaktır. Çalışan ailelerin zamanları da çok kısıtlıdır. Evlerde aniden oluşan bu türlü aksaklıklar için kısa sürede sorunu tespit eden ve hemen onarıma başlayan firmaların tercih edilmesi önerilir. Kurumsal firmalar değiştikleri parça için de garanti belgesi verecek, oluşabilecek bir arıza anında hemen geri dönüş yapacak kuruluşlardır.

Su Kaçaklarının Meydana Geldiği Alanlar

İstanbul su kaçağı tespiti alanında lider isimlerdendir. Su kaçakları en çok banyolarda küvet, lavabo, klozet gibi alanlarda meydana gelir. Çok ince bir boru sızıntısı bile içten içe çimentonun altına işleyerek orada rutubet ve zaman içersinde akmalara neden olacaktır. Bu alanlarda sorun tespiti sonrasında, sızdırmaz ve dış şartlara karşı izole edilmiş boruların döşenmesi gerekecektir. Sızıntının meydana geldiği alan belki de çok dar bir kısım olabilir. Kameralı sistemler ile gereğinden fazla fayans kırılmadan ilgili yerdeki boru değişimi ile oluşabilecek büyük ölçekli bir tadilatın da önüne geçilmiş olacaktır. Eskiyen evlerde kullanılmış olan eski sistem boruların da zamanla paslanması söz konusudur. Bu nedenle, daha ziyade eski yapılarda görülme sıklığı olan kaçakların en kısa sürede tespiti için kurumsal hizmet sunan Boğaziçi Tesisat Firması’nın aranması önerilir.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.