Ana sayfa SİYASET Meclis Başkanı Şentop’tan son dakika açıklamalar: Cezaevleri üzerinden harekete geçtiler

Meclis Başkanı Şentop’tan son dakika açıklamalar: Cezaevleri üzerinden harekete geçtiler

71
0
Meclis Başkanı Şentop'tan son dakika açıklamalar: Cezaevleri üzerinden harekete geçtiler
Meclis Başkanı Şentop'tan son dakika açıklamalar: Cezaevleri üzerinden harekete geçtiler

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Şentop’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

(HDP’li vekiller için fezleke) Fezlekeler Başkanlığımıza gelince karma komisyon değerlendirmeyi yapacaktır. Daha önce 2016’da topluca kaldırma yoluna gidilmişti. 

(HDP’li Gergerlioğlu hakkındaki hüküm) Gergerlioğlu’yla ilgili kesinleşen hüküm var. Bu da belli bir prosedürü takip ediyor. 

Anayasa Mahkemesi’nin verdiği Berberoğlu kararıyla ilgili birtakım kıyaslamalar yapılıyor. Aynı mahiyette bir durum söz konusu değil. Enis Berberoğlu dosyasında daha önce dokunulmazlığı kaldırılmış milletvekilinin daha sonraki seçimde tekrar dokunulmazlık kazanması tartışması vardı. Halbuki Gergerlioğlu’yla ilgili husus da yürütülen soruşturma ve dava süreci. Anayasa’da dokunulmazlığın istisnası olarak gösterilen iki durumdan birine dayanmaktadır. 

Sonuçta Meclis’e geldiği zaman hukukçu arkadaşlarımızla görüşecek bu konuda bir karar vereceğiz. 

(AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e hakaret) Üzüntüyle öğrendik. İstanbul Başsavcılığı soruşturma başlattı. 

CEZAEVLERİ ÜZERİNDEN HAREKETE GEÇTİLER

Geçenlerde gelen bir bilgiye göre, cezaevlerinde bazı terör örgütü mensuplarına pullar gönderildiği, eski ve yeni vekilleri tarafından, büyük hacimde pullar gönderildiğini ve cezaevlerinden bazı mektup kampanyalarını organize etmek için düzenlenen bir faaliyet olduğunu ifade etmek isterim. Gerekli işleri Adalet Bakanlığımız yönetiyor. Cezaevleri konusundaki önemli bir konuya arı kovanına çomak sokulduğunu ifade etmek istiyorum.

Cezaevlerinde pullar gönderildiğini. Bazı mektup kampanyalarının organize edilmesi için olduğunu biliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here