Ana sayfa GÜNDEM Kesici Takımlar Nedir?

Kesici Takımlar Nedir?

Bir takım tezgâhını tespit ederek endüstriyel açıdan herhangi bir ürüne şekil vermesini sağlayan alete kesici takım denir.

109
0

Bir takım tezgâhını tespit ederek endüstriyel açıdan herhangi bir ürüne şekil vermesini sağlayan alete kesici takım denir. Bu şekil verme yöntemi genelde malzemeden talaş kaldırılarak meydana gelir. Çeşitli makine ve makine parçasının üretimini yapmak için kullanılan kesici takımın, talaş kaldırma sırasında oluşan yüksek zorlamaları karşılaması oldukça mecburidir. Günümüzde sanayi ortamında gelişen rekabet ortamı teknoloji sebebi ile oluşan talaş kaldırma yöntemlerinin çeşitliliği ve farklılığı sonucunda metalik ve metalik olmayan birçok sayıda kesici takım malzemesinin geliştirilmesine olanak tanımıştır. Bu kesici aletleri Tempo Kesici Takımlar adresinden alabilirsiniz.

Daha da dünyanın farklı yerlerinde ve farklı çevre şartlarında talaş kaldırma işlemleri ile farklı makinelerin üretimi yapılır. Çok fazla uygulama için birden fazla freze takımları gibi takım malzemesine ihtiyaç duyulabilir. Takım seçimi tamamen malzemenin kolay temin edilebilmesi ve ekonomikliğe bağlı olur. Bu gereksinimleri karşılayacak yeni takım malzemeleri araştırılması yapılmış ve çok sayıda malzeme denenmiştir.

Kesici Takım Malzemeleri Nelerdir?

Kesici takım ve torna takımları malzemeleri genellikle içyapısı, ömrü, imalat şekli, mekanik ve fiziksel özelliklerine göre sırlanabilir bunlar ise; karbon çelikleri ve takım çelikleri, yüksek hız çelikleri, sert maden uçlu kesiciler, seramikler, sermetler, siyalonlar, coroniteler, elmaslar, CBN, PCBN gibi malzemelerdir. Talaş kaldırma işlemi sırasında tornalama ve delme işlemlerinde olduğu gibi tek noktalı takımlar ile devamlı kesme işlemi uygulanır. Bununla beraber frezeleme işleminde olduğu gibi çok uçlu takımlar ile devamlı olamayan kesme işlemi uygulanır. Bu gibi durumlarda malzemeleri sizde Tempo Kesici Takımlar sitesinden alabilirsiniz.

Özellikle modern sanatla yeni tezgah şekilleri ortaya çıkarmak adına bu tür takımlar kullanılır. Pürüzsüz bir işlem yapma fırsatı sunmalarıyla birlikte hızlı çalışan önemli yapılardır. Bu tür sistemler doğrudan şekil verme adına kullanılan önemli araçlardır. Yapıları oldukça dayanıklı olmakla birlikte, talaş kaldırma işlemlerinde kolaylıklar ortaya çıkar. Normal şartlarda saatlerce yapılabilecek olan işlemler neticesinde, kullanılan türlerle birlikte kısalma meydana gelir. Bu durum iş yükününde azalmasına önemli derecede katkılar sunar.

Kesici Takım Kullanımın Önemli

Kesici takımları, kesim için uygun tezgahların düzenlenmesini sağlayarak onlara şekil vermek adına kullanılır. Oldukça başarılı içerikleriyle işgücünü rahatlatır ve sürecin kısalmasını sağlar. Karbon çelik veya yüksek hız çelikleriyle işlemleri yerine getiren yapılar, kolaylıkla tezgah şekillendirme, talaş kaldırma gibi birçok katkı meydana getirir. İçerisinde bulunan malzemeler ince ya da kalın kesim için uygundur.

Yapılacak olan seçimlerle birlikte işlemlerin hızlı ve güvenilir bir biçimde sürdürülmesi sağlanır. Bu koşulda önemli detaylar devreye girecektir. Özellikle talaş kaldırma ve şekil verme sırasında birtakım hususların oluşması mümkündür. Böylece profesyonel içerikler oluşacak ve üst düzey katkılar meydana gelecektir. Kolaylıkla kesim yaparak gerekli şekilleri vermek adına bu takım çantalarını satın alabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here