Ana sayfa TEKNOLOJİ Instagram sık kullanılan bir özelliği sonlandırıyor

Instagram sık kullanılan bir özelliği sonlandırıyor

91
0
Instagram sık kullanılan bir özelliği sonlandırıyor
Instagram sık kullanılan bir özelliği sonlandırıyor

Instagram, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada hikâyelerinde gönderi paylaşanları üzecek bir açıklama yapmıştı. Şirket, hikâyelerde gönderi paylaşımına izin verilmeyen bir sürümü test ettiklerini duyurmuştu. Kullanıcıları ikiye bölecek bu açıklamada şirket, böyle bir sürümün neden test edildiğini de söylemişti.

Instagram kullanıcıları şikayetçiydi

Instagram açıklamasında gönderilerin sürekli hikâyelerde paylaşılmasını rahatsız bulan topluluk geri bildirimleri sonucunda testlere başlandığı belirtildi. Ancak bu durumda Instagram’daki içerik üreticilerinin başarıları riske atılmış oluyordu.

Etkileşimi artırıyordu

Gördüğümüz bir gönderiyi hikâyelerde dolaşırken bir kez daha görmek bazen can sıkıcı olabiliyor. Ancak bireysel kullanıcıların değil de içerik üreticilerinin bakış açısından baktığımızda aslında bu özellik epey kullanışlı durumda. Zira gönderinin hikâyelerde paylaşılması, o gönderiye olan etkileşimi de artırıyor.

Testler hangi bölgede ve hangi kullanıcıları hedefliyor belli değil

Instagram konuyla alakalı yayınladığı raporda, testlerin “seçilmiş birkaç bölgede yapıldığını söylerken, bu aşamada bu değişikliği daha geniş bir şekilde yayma planı yok” ifadesine yer veriyor.

Aynı zamanda Instagram’ın, hangi bölgelerde hangi kullanıcıların yeniden paylaşım seçeneğine erişimini kaybedeceğini nasıl belirlediği ise bilinmiyor.

Abone Ol

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here