Ana sayfa Gündem Elektronik Cihazlarda Test Hizmeti Neleri Kapsıyor?

Elektronik Cihazlarda Test Hizmeti Neleri Kapsıyor?

Bir ürünün satış öncesinde ve kullanım sırasında Türk Standartları Enstitüsü tarafından belirlenmiş olan kriterlere uygunluğunu ölçmek için farklı tiplerde testler uygulanıyor.

121
0

Bir ürünün satış öncesinde ve kullanım sırasında Türk Standartları Enstitüsü tarafından belirlenmiş olan kriterlere uygunluğunu ölçmek için farklı tiplerde testler uygulanıyor. Elektronik Cihazlarda Test Hizmeti ve yapılan incelemeler cihaza göre farklılık göstermekle birlikte ortak yapılan testler de mevcuttur. Ayrıca emc testi de son derece önemli olup, bu konuda profesyonel destek almak oldukça yararlı olacaktır.

Elektronik Cihazlara Uygulanan Testler

Elektronik Cihazlarda Test Hizmeti EMC testi, LVD testi, Pano Tipi Test, Rack Kabin Testi, MDD(Tıbbi Cihaz) Testi, Boş Mahvaza Testi, lvd testi Redresör testi gibi farklı cihazlara göre uygulanan testlerden bazılarıdır. Uygulanacak her bir testin mutlaka mevzuata uygun standartlara uygunluğu ölçülmeli ve rapor halinde sunulmalıdır. Lvt sitesi üzerinden de ürün belgelendirme gibi detaylara ulaşabileceğiniz hizmet ile cihazlarınızın güvenirliği ve kalitesi de belirlenmiş oluyor.

Her bir testin uygulama süresi ve işlem aşamaları farklıdır. Dolayısıyla çok ince ve titiz bir çalışma gerektiren bir süreci de kapsıyor. Kullanılan ekipmanlar ve işlemin yapılacağı laboratuvar ortamında mutlaka TSE tarafından onaylanmış olması bir zorunluluktur.

Neden Test Yaptırmalıyım?

Elektronik Cihazlarda Test Hizmeti ekipmanların güvenir bir şekilde kullanılmasının yanı sıra standartlara uygun olmayan cihazların da kullanımı yasaklanmıştır. Bu anlamda gerekli testlerin yapılarak onaylanması gereklidir. Lvt sitesinde de yer edindiği üzere bu testlerin çok sayıda aşamaları ve kuralları mevcuttur. Titiz, hizmet odaklı ve standartların tüm kurallarını bilen Lvt site üzerinden hizmet alabilir ve işletmenizde kullanacağınız cihazların uygunluğunu öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here