DOLAR 19,0940 0.21%
EURO 20,6205 0.54%
ALTIN 1.201,52-0,84
BITCOIN 530024-0,35%
İstanbul
18°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bilişim Teknolojileri Sektörü’nün  en iyi işverenleri listesinde 36 şirket var!

Bilişim Teknolojileri Sektörü’nün en iyi işverenleri listesinde 36 şirket var!

Sektörel, bölgesel ve tema bazlı En İyi İşverenler listeleri açıklamayı sürdüren Great Place to Work® Türkiye Enstitüsü, Bilişim Teknolojileri Sektörü’nün en iyi işverenlerini açıkladı. Geleceğin yükselen sektöründeki en iyi 36 işyeri listede yer almaya hak kazandı.

ABONE OL
30 Ağustos 2022 15:31
Bilişim Teknolojileri Sektörü’nün  en iyi işverenleri listesinde 36 şirket var!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren organizasyonların yer aldığı Great Place to Work® Türkiye En İyi İşverenler IT™ 2022 listesi açıklandı. Pandemiyle birlikte dijitalleşmenin ne kadar önemli olduğu, olmazsa olmazımız haline geldiği görüldü. Çevrimiçi toplantılar, hızlı veri paylaşımları, veri saklama, yeni ihtiyaçlara cevap veren yazılımlar ve daha fazlası gibi… Tam bu noktada Bilişim Teknolojileri Sektörü’nün önemi daha da anlaşıldı. Türkiye’de çalışan sayısı 260 bine ve büyüklüğü de 270 milyar TL’ye ulaşan sektörün en iyi işverenleri, 18 Ağustos’ta açıklandı. Bir yılı aşkın sürede 9 binden fazla çalışanın geri bildiriminin incelenip değerlendirilmesi sonucunda 5 farklı kategoride 36 şirket En İyi İşverenler IT™ 2022 Listesi’nde yer aldı.

 

Eyüp Toprak: “Bilişim Teknolojileri Sektörü iş hayatı ve sosyal yaşamın vazgeçilmezi oldu”

Great Place To Work® Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Eyüp Toprak, “2020 yılı itibarı ile dünyanın içerisine girdiği engellenemeyen dönüşümün merkezinde yer alan Bilişim Teknolojileri Sektörü, bugün artık hayatımızı kolaylaştırmanın çok ötesine geçti. Geçmişte iş hayatında öncelikli tercihler arasında yer almayan teknoloji ve yazılım kullanımı artık iş hayatı ve sosyal yaşamımızın en doğal parçalarından biri haline geldi. Tüm bu dönüşüm içerisinde yer alan Bilişim Teknolojileri Sektörü de hızla gelişmesini sürdürdü ve birçok sektörün önünde olduğunu gördük. Bilişim sektörü dışındaki şirketlerin bilişim teknolojileri departmanında çalışanlarda bu farkın daha fazla olduğu görülüyor.

 

Örneğin rakamlara bakıldığında “Yöneticiler bana insan olarak değer veriyor ve sadece iş gücü olarak görmüyor.” sorusuna Bilişim Teknolojileri Sektörü dışındaki şirketlerin IT departmanında çalışanlar yüzde 71 olumlu yanıt verirken bilişim teknolojileri şirketi çalışanları ise yüzde 88 oranında olumlu yanıt verdiler. “En çok hak eden çalışanlar yükselmektedir.” sorusu cevabındaysa oranlar yüzde 76’ya karşın yüzde 46 gibi uçurum denilebilecek bir farka sahip. “Yöneticiler hiç kimseyi kayırmaz’’ sorusunda bilişim teknolojileri sektörü şirketlerinde yüzde 83 iken sektör dışındaki firmaların IT birimlerinde skor yüzde 57 olarak karşımıza çıktı. Bu sonuçlardan da görülebileceği gibi, kendilerine yüksek maaşlar teklif edilse dahi, bilişim teknolojileri profesyonelleri, öncelikle HARİKA bir işyeri arayışındalar.

 

Bu araştırmamız ile Bilişim Teknolojileri Sektörü’nde faaliyet gösteren ‘fark yaratan çalışan deneyimi ve kurum kültürleri’ ile diğer şirketlere ilham veren en iyi 36 şirketimizden oluşan Great Place to Work® Türkiye En İyi İşverenler IT™ 2022 Listemizi açıklamaktan gurur duyuyoruz. Listede yer alan tüm şirketlerimizi kutlarız.” dedi.

 

10-49 Çalışan Sayısı Kategorisi:

miniyol.com
DIGIEGGS
Panteon Games
WARPIRIS
Geodo
Tmob – Thinks Mobility
Kunduz
Zerosum
Artistanbul
Cube Games
KOLAYBİ

50-99 Çalışan Sayısı Kategorisi

Bentego
MechSoft
VLMedia – Mobile App Company
PEAKUP Teknoloji A.Ş.
Logiwa
Narcade
Supply Chain Wizard
Enocta
Path Product & Software House

100-249 Çalışan Sayısı Kategorisi

doktortakvimi.com
Ekin Smart City Teknoloji
DGPAYS IT Bilişim Hizmetleri
Crm Akademi Bilişim Sistemleri
Letgo
Invicti
Apsiyon
RELATED DIGITAL
Erka Grubu
GlassHouse

250-499 Çalışan Sayısı Kategorisi

kariyer.net
Teknasyon
arabam.com

500+ Çalışan Sayısı Kategorisi

NTT Data Business Solutions
ETİYA Bilgi Teknolojileri
sahibinden.com

Great Place to Work® Hakkında

Great Place to Work® işyeri kültürü konusunda global otorite konumundadır. 1992’den bu yana gerçekleştirdiği 100 milyondan fazla çalışan anketinden elde ettiği engin bilgiler ile bir işyerini harika hale getiren şeyin ne olduğunu ortaya koymuştur: Güven. Great Place to Work® kuruluşlara kültürlerini ölçme ve tüm çalışanları için yüksek güvene dayalı iş deneyimi oluşturarak daha iyi iş sonuçları elde etme konularında destek olur. Emsalsiz kıyas verilerinden faydalanarak Great Place to Work® Certified™ listesi ve Fortune dergisinde yıllık olarak yayınlanan 100 Best Companies to Work For® ve World’s Best Workplaces™ listeleri de dahil olmak üzere ABD ve 60’tan fazla ülkedeki Best Workplaces™ listelerinde yer alacak şirketler belirlenir. Tüm faaliyetlerini, tüm kuruluşlara A Great Place to Work For All™ sertifikasyonuna hak kazanmaları için yardımcı olarak daha iyi bir dünya oluşturma misyonuna uygun olarak gerçekleştirir.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.