Ana sayfa Spor Maradona’nın Eşyaları Satılacak

Maradona’nın Eşyaları Satılacak

39
0

Diego Armando Maradona’nın mirasçılarının anlaşmasıyla, efsane futbolcunun borçları ve harcamalarının ödenmesi için iki taşınmazı, araçları ve özel eşyaları açık artırmayla 19 Aralık’ta satışa sunulacak.

Dünyaca ünlü efsane futbolcu Diego Armando Maradona’nın, Arjantin’in Buenos Aires eyaletine bağlı Tigre şehrinde 25 Kasım 2020’de kalp ilbet yetmezliği ve akciğer ödemi sebebiyle hayatını kaybetmesinin üzerinden bir yıl geçti.

Kasım 2020’de beyin ameliyatı olan ve evde müşahede altında tutulan Maradona’nın ani ve şüpheli ölümünün ardından başlatılan ve efsane futbolcunun sağlık ekibinin suçlandığı soruşturma hala devam ediyor.

Soruşturma kapsamında, Maradona’nın doktoru, beyin cerrahı Leopoldo Luque, psikiyatristi Agustina Cosachov, psikoloğu Carlos Diaz, koordinatör ilbet giriş doktor Nancy Forlini, hemşirelerin sorumlusu Mariano Perroni ve hemşireler Ricardo Almiron ile Dahiana Madrid, Maradona’nın “ölümüne sebebiyet vermekle” itham ediliyor.

Maradona’nın yakınları da dahil 80 kişinin dinlendiği soruşturmanın davaya dönüşmesi ve sanıkların mahkemece suçlu bulunması durumunda, bu kişiler 8 ila 25 yıl hapis cezasına çarptırılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here