Ana sayfa Gündem Trabzonlu Gazeteci Ali Çil’in Yaşamı

Trabzonlu Gazeteci Ali Çil’in Yaşamı

Trabzonlu gazeteci Ali Çil, uzun süredir habercilik alanında dikkat çeken bir isimdir. Yayınladığı haberler ile başta Trabzon olmak üzere Türkiye genelinden takip ediliyor.

39
0

Trabzonlu gazeteci Ali Çil, uzun süredir habercilik alanında dikkat çeken bir isimdir. Yayınladığı haberler ile başta Trabzon olmak üzere Türkiye genelinden takip ediliyor. 1987 yılında İstanbul’da doğmuştur ve 99 depreminin ardından Trabzon’a yerleşmiştir. 2003 yılında bir ortakla beraber kendi bilişim şirketini kurmuştur.

Bilişim sektöründe çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur. Bunun ardından 2008 yılında ise Trabzon haber sitesi olarak HaberTS.com internet sitesini kurmuştur. HaberTS.com sitesi büyük bir ivme yakalayarak zaman içinde geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır.

2008 yılında başladığı gazetecilik kariyerine daha fazla yoğunlaşmak adına 2013 yılında bilişim sektörü ile bağlarını tamamen koparmıştır. Sitesi ile Trabzon’un en fazla okunan haber sitesi olmayı başararak aylık 2 milyondan daha fazla ziyaretçi çekmiştir.

Trabzonspor Taraftarı Ali Çil

Ali Çil her fırsatta tutkulu bir Trabzonspor taraftarı olduğunu belli ediyor. Bu doğrultuda da takımına dair pek çok haber sunuyor. Aynı zamanda Trabzon’a dair gündeme de sitesinde yer veriyor. Zaman içinde sitenin kullanıcı kitlesi daha de genişlemiştir ve farklı alanlarda Türkiye gündemine dair haberler de yer almıştır.

Üstelik Trabzon bölgesel spor takımlarına dair haberler de sitede sıkça yer alıyor. Ali Çil, sitesi ile birlikte gazetecilik kariyerinde yakaladığı yükselişle birlikte mobil uygulamasını da çıkarmıştır. 2007 yılında evlenen ve iki çocuk sahibi olan isim kariyerini başarılı bir şekilde sürdürüyor.

Ali Çil’in Sosyal Medya Hesapları;
Twitter: https://twitter.com/61alicil
Instagram: https://www.instagram.com/61alicil/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here