Ana sayfa Gündem Sağlıklı su zihinsel gelişime katkı sağlar

Sağlıklı su zihinsel gelişime katkı sağlar

Su insan hayatı için son derece önemli bir mekanizmadır. Yapılan araştırmalar neticesinde insan vücudunun yaklaşık olarak 100’de 70’inden fazlasını suyun oluşturulduğu ortaya koyulmuştur.

37
0

Su insan hayatı için son derece önemli bir mekanizmadır. Yapılan araştırmalar neticesinde insan vücudunun yaklaşık olarak 100’de 70’inden fazlasını suyun oluşturulduğu ortaya koyulmuştur. Bu nedenle bireylerin küçük yaşlardan itibaren sağlıklı bir biçimde su içmeleri ve sağlıklı suya ulaşmaları önem arz eder. Ne yazık ki günümüzde havanın toprağın ve suyun kirlenmesi ile birlikte şebekelerden akan su kesinlikle temiz değildir. Şebekelerden akan suyun içerisinde çeşitli zararlı bakteriler bulunmaktadır. Dolayısıyla özellikle çocukların zararlı mikroorganizmaların yer aldığı şebeke sularından uzak durması gerekir. Bunun için birçok birey sağlıklı suya ulaşmak maksadıyla damacanalar satın alarak hazır suları tercih etmiştir. Fakat yine yapılan bilimsel araştırmalar damacanalardaki suyun uzun süre beklemesi ve plastiğe maruz kalması neticesinde sağlıklı olmadığını ortaya koymuştur.

En sağlıklı su arıtma suyu

Su arıtma cihazı olarak tabir edilen mekanizmalar şebekelerden akan suyun içerisindeki zararlı mikroorganizmalardan arındırılarak faydalı bir hale getirilmesini sağlar. Su arıtma cihazları bebeklerin dahi içebileceği kadar saf bir suyu oluşturabilme özelliğine sahiptir. Ülkemizde su arıtma cihazı alanında faaliyet yürüten ve Türkiye’nin en iyi su arıtma cihazı çeşitlerini bünyesinde barındıran Çağlayan su arıtma sistemleri bu anlamda profesyonel bir hizmet vermektedir. Çağlayan Su Arıtma Sistemleri ulaşılabilir fiyatlarla su arıtma cihazı fiyatları konusunda da ekonomik bir politika belirlemiştir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here