Ana sayfa GÜNDEM Çocuklarda ağız ve diş sağlığına önem vermek gerekir

Çocuklarda ağız ve diş sağlığına önem vermek gerekir

Ağız ve diş sağlığı Küçük yaşlarda ağız ve diş sağlığına önem vermek ile başlar ve bu noktada farkındalık oluşturmak için anne babalara büyük görevler düşmektedir.

36
0

Ağız ve diş sağlığı Küçük yaşlarda ağız ve diş sağlığına önem vermek ile başlar ve bu noktada farkındalık oluşturmak için anne babalara büyük görevler düşmektedir. Ağız ve diş sağlığını ilerleyen yaşlara kadar korumak ve bu noktada sıkıntılar yaşamamak için öncelikle çocukların ağızlarını temiz tutması gerektiğini bilmeleri gerekir. Anne babalar Sabah kalkınca aç akşam yatmadan önce ve gün içerisinde asitli yiyecekler tüketildiği zaman kesinlikle dişleri fırçalamak gerektiğini çocuklara öğretmelidir. Çocuklardaki ağız ve diş sağlığına karşı duyarlılık oluşturulması onların ileride diş çürükleri diş eti hastalıkları ve diğer birçok sıkıntıdan uzak olmalarını sağlamaktadır. Bursa ortodontist önerileri noktasında vatandaşların en çok tercih ettiği hekimlerden biri olan Dr. Bircan Bektaş her yaştan beri yine ağız ve diş sağlığı için ortodontik tedaviler başta olmak üzere birçok çeşit tedavi yöntemini başarı ile uygulanmaktadır.

Ortodontik tedavi nasıl uygulanır?

Ortodontik tedavi bireylerin ağız ve diş sağlığı ile ilgili uygulanan bir tedavi yöntemidir. Özellikle diş çarpıklıklarında ve çene tedavisinde oldukça sık kullanılmaktadır. Dişleri çarpık olan bireyler ortodontik tedavi ve başvurarak belirli süre zarfında tel veya diğer yöntemleri kullanarak dişlerinde düzgün bir yerleşme sağlayabilirler. Bursa ve çevre illerde başarılı çalışmaları ile bilinen Dr. Bircan Bektaş o anlamda en kaliteli ortodontik tedavi uygulayan profesyonel bir hekimdir. Ortodontik tedavi sırasında dişlerin çevresine barek etlerin takılması sırasında herhangi bir şekilde can yakacak bir durum söz konusu değildir.

Kaynak: https://www.drbursaortodontist.com/bursa-ortodontist-onerileri/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here