Ana sayfa GÜNDEM DJ Alpaslan Duman: Türkiye’deki müziğin gelişmesi gençlere bağlı

DJ Alpaslan Duman: Türkiye’deki müziğin gelişmesi gençlere bağlı

1982 yılında Suudi Arabistan'da dünyaya gelen ve ilk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan ülkemizin en önde gelen başarılı sanatçılarından DJ Alpaslan Duman, müzikteki gelişmenin dijital platformları etkin bir şekilde kullanmaktan geçtiğini ifade etti.

80
0

1982 yılında Suudi Arabistan’da dünyaya gelen ve ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan ülkemizin en önde gelen başarılı sanatçılarından DJ Alpaslan Duman, müzikteki gelişmenin dijital platformları etkin bir şekilde kullanmaktan geçtiğini ifade etti. Bu anlamda gençlere çeşitli tavsiyelerde bulunan DJ Alpaslan Duman, ” yaptığımız çalışmalar Spotify, Deezer ve iTunes gibi birçok önemli müzik platformunda yayınlandı. Bilindiği gibi içinde bulunduğumuz çağ dijital çağ olarak ifade ediliyor. Bu nedenle sadece müzik sektöründe değil her sektörde başarılı olmak isteyen kişilerin dijital platformları doğru kullanmayı öğrenmeleri gerekiyor. Yine dijital cihazları doğru kullanabilmek ortaya daha verimli ve daha başarılı sanatsal faaliyetlerin çıkmasına vesile oluyor.” Dedi.

DJ Alpaslan Duman: Türk gençleri bu anlamda oldukça kabiliyetli

2020 yılında piyasaya sürdüğü ve oldukça büyük ses getiren Özgür Uçmalıyız adlı albümün ve çalışmalarını yürüten DJ Alpaslan Duman, ülkemizdeki gençlerin de son derece başarılı olduğunu ifade etti. Bu anlamda meslek büyüklerinin yeni yetişen gençlere yüreklendirmesi gerektiğini ve tecrübelerinden gençlere de bahsetmesi gerektiğini ifade eden DJ Alpaslan Duman, ” Her meslek belirli bir çalışmanın ve birikimin ardından ortaya çıkıyor. Hiç kimse bu mesleğe başlamadan ilk etapta zirveye ulaşmıyor. O nedenle gençlerin motivasyonunu düşürmeden çalışma sarfetmesi meslekte ilerlemiş bireylerin ise tecrübelerinden gençlere de bahsetmesi gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

Dj Alpaslan Duman Album List:

https://www.instagram.com/alpaslan_duman

Spotify music: https://open.spotify.com/album/2vsiCrOspnpW3oRNa6EWab

Apple Music:  https://music.apple.com/us/artist/dj-alpaslan-duman/1539326359

Deezer Music: https://www.deezer.com/en/artist/112746882

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here