DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 4432092,62%
İstanbul
26°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

MAPFRE Sigorta İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazandı

MAPFRE Sigorta İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazandı

ABONE OL
28 Eylül 2021 14:03
MAPFRE Sigorta İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alan MAPFRE Sigorta, iş hayatında kadınlara eşit haklar ve fırsatlar sunan kurumların belli kriterleri yerine getirmeleri halinde verilen İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

 

MAPFRE Sigorta, İstanbul’daki Genel Müdürlük ve 17 Bölge Müdürlüğü’nde Intertek tarafından gerçekleştirilen denetimleri başarı ile tamamlayarak İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı aldı.  Fırsat ve cinsiyet eşitliğinin kurum kültürlerinin en önemli parçası olduğunu söyleyen MAPFRE Sigorta İnsan ve Organizasyon Direktörü Elif Özgür, “İnsan ve toplum odaklı bir şirket olan MAPFRE Sigorta’nın tüm İK uygulamalarının özünde çalışanlar ve toplum için fark yaratabilme gayesi yatıyor. Yürüttüğümüz tüm fırsat eşitliği çalışmalarımız ve programlarımız sayesinde İş’te Eşit Kadın Sertifikası’nı da almış olmanın gururunu yaşıyoruz. 2018’de KAGİDER tarafından toplumsal cinsiyet eşitliğini ve istihdamda kadın güçlenmesini destekleyen şirketlere verilen Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikası’nın da sahibiyiz ve   bu sertifikasyonu sigorta sektöründe alan ilk şirketiz. Sektörümüzde de fırsat eşitliği odaklı yaklaşımların ve uygulamaların artmasına öncülük etmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Fırsat eşitliğine yönelik taahhüt ve söylemlerini eyleme geçirmiş olan kurumlar Yönetim Sistemi, İşe Alım ve İstihdam, İş Sağlığı ve Güvenliği, Tedarik Zinciri ve Sosyal Etki ana başlıkları altındaki kriterlere göre denetleniyorlar. Sürdürülebilirlik Akademisi ve İngiliz denetim şirketi Intertek iş birliği ile yapılan bağımsız denetimler sonrası yeterli puan alan kurumlar, İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazanıyorlar.

Kurum itibarı, çalışan bağlılığı, sürdürülebilir kalkınma amaçları uyumu, sürdürülebilir yönetim sistemi oluşturma gibi pek çok alanda kurumlara katkısı olan İş’te Eşit Kadın Sertifikası, aynı zamanda toplumsal cinsiyet eşitliği için yapılan çalışmaların da önemli örneklerinden biri.

 

MAPFRE Sigorta Hakkında:

MAPFRE Sigorta, ödenmiş sermayesi ve özkaynak büyüklüğü ile Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alıyor. İspanya’nın en büyük sigorta grubu olan MAPFRE, Avrupa ve Amerika olmak üzere beş kıtada 100’den fazla ülkede reasürans, asistans ve finansal hizmetler alanlarında faaliyet gösteriyor. Tüm sigorta branşlarını kapsayan, zengin bir ürün portföyüne sahip MAPFRE Sigorta, müşterilerinin her türlü hizmet ihtiyacının karşılanması ve mal varlıklarının güvencesi için özel olarak geliştirilmiş rekabetçi çözümler sunmanın yanı sıra yatırım ve emeklilik fon yönetim faaliyetlerinde de bulunmaktadır. MAPFRE Grup bünyesinde 37 binden fazla çalışan, dünya çapında 5 bin üzeri ofisle 37 milyon müşteriye hizmet veriyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.