Ana sayfa GÜNDEM Bitcoin Tarihi Hakkında

Bitcoin Tarihi Hakkında

Sevgi Bilişim şirketine bağlı olarak kurulan ilkbitcoin.com sitesi üzerinde çeşitli paylaşımlar sergilenmektedir.

57
0

Sevgi Bilişim şirketine bağlı olarak kurulan ilkbitcoin.com sitesi üzerinde çeşitli paylaşımlar sergilenmektedir. Özellikle de son zamanların popüler kullanımı olan sanal paralar hakkında birçok bilgi erişimine ulaşmak mümkündür. Sizlere kripto paralar hakkında güncel haberler yaptığı gibi aynı zamanda blog içerikleri ile de bilgilendirme yazıları tasarlar. Bu sayede bitcoin üzerinden gerçekleştirdiğiniz yatırımlarınızı daha güçlü bir şekilde gerçekleştirmenizde yardımcı olacaktır. Site üzerinden yalancı haberler almayarak daima doğrucu haberler ile yayınlar gerçekleştirir. Birçok paranın coinlerin grafiklerini canlı akışlar üzerinden takip edebilirsiniz.

Bu kadar çok kullanıma sahip olan bitcoin tarihi 3 Ocak 2009’a dayanmaktadır. İlk olarak o zaman hayata geçmiş olan bu para birimi üzerinden 2010 yılında da ilk alışveriş işlemi olmuştur. Ardından piyasa üzerindeki dengeleri farklı konuma getirmeyi başarmıştır. Bu süreç her ne kadar yavaş yavaş ilerlese de 2009 yılında satın alınmış olan 1 BTC şu an oldukça büyük miktarlardadır. Doğru yatırımlar yapmanıza bir bakıma olanak sağlar. Hiç bilmediğiniz değersiz gördüğünüz coinler bir gece de sizleri milyarder yapabilir.

Bitcoin Yasal Bir Kullanım mı?

Bitcoin para birimi kimi ülkelerde yasal iken kimilerinde yasal değildir. Bu ülkelerin çıkartmış oldukları yasalar ile değişkenlik göstermektedir. Kendi ülkemiz üzerinde de bitcoin yasal mı sorusu çok sık sorulmaktadır. Ancak durumu herkes biliyor. Türkiye üzerinde şu an kripto para üzerine herhangi bir kısıtlama yok ancak düzenlemelerin yapıldığı söylenmektedir. Nasıl olacağı hakkında da ilerleyen süreçlerde görmüş olacaksınız. İlkbitcoin.com haber sitesinden anında öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here