Ana sayfa Siyaset CHP’li Erdoğdu hakkında 250 bin liralık tazminat davası

CHP’li Erdoğdu hakkında 250 bin liralık tazminat davası

91
0
CHP'li Erdoğdu hakkında 250 bin liralık tazminat davası
CHP'li Erdoğdu hakkında 250 bin liralık tazminat davası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vatana ihanetten yargılanması için bütün gücümle çalışacağım” diyen CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında 250 bin liralık tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP milletvekil Aykut Erdoğdu’ya kendisi hakkındaki sözleri nedeniyle 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Başvuruda Aykut Erdoğdu’nun, Cumhurbaşkanı’nın kişiliğini hedef aldığını, asılsız ve mesnetsiz ithamlarla kişilik haklarını ağır şekilde ihlal ettiği söylendi.

Paylaşımların ifade özgürlüğünün sınırlarını aştığı belirtildi. Cumhurbaşkanı’na hakaret gerekçesiyle 250 bin liralık manevi tazminat davası açıldı.

CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu, kendisi hakkındaki iddialara tepki göstermiş, Twitter’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etiketleyerek “sizi seçimle indirdikten sonra vatana ihanetten yargılanmanız için bütün gücümle çalışacağım…” ifadelerini kullanmıştı.

NE OLMUŞTU?

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, ATV ve Sabah grubundan muhabirlerin arkadaşlarını arayarak kendisine şantaj yaptıklarını iddia etti. Erdoğdu, dinlendiğini, takip ve tehdit edildiğini belirterek; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Bu yazdıklarımın doğrudan ilk muhatabı Erdoğan’dır. Diğer siyasi yöneticiler cürümleri kadar üzerlerine alınsınlar. Siz milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucusunuz… Siz bu suç örgütünün bir numarasısınız” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here