Ana sayfa Dünya Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı: “Türkiye ekonomisi dirençli”

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı: “Türkiye ekonomisi dirençli”

185
0
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı:
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı: "Türkiye ekonomisi dirençli"

“Türkiye’nin çok geniş ve güçlü bir tüketici temeline sahip olması ve hızlıca yeniden büyüme kapasitesi, ekonomisinin direnç unsurları arasında yer alıyor” Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı Odile Renaud-Basso, Türkiye’nin direnç unsurlarına ilişkin bu açıklamayı yaptı.

Renaud-Basso, Anadolu Ajansı’na konuştu.

Türkiye’ye sanal ziyaret gerçekleştireceğini söyleyen Başkan, Türkiye’nin Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın yatırım portföyünde en yüksek paya sahip ülke olduğunu vurguladı, “Türkiye en büyük faaliyetimizin olduğu ülke konumunda” dedi.

Türkiye’deki yatırımlarının yüzde 94’ünün özel sektöre olduğunu belirten Renaud-Basso, Türkiye’nin yeniden büyüme kapasitesine dikkat çekti. “Bizim için en cesaret verici olan şey, Türkiye’de özel sektörün son derece dinamik olması” ifadelerini kullandı.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkanı, Türk ekonomisinin koronavirüs salgınına direnç gösterebilen bir ekonomi olduğunu söyledi. “G20 ülkelerine baktığımız zaman Türkiye, Çin ile birlikte 2020 yılında büyüme gösteren tek ülke.” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here