Ana sayfa DÜNYA Biden’dan Putin’in talebine yanıt: Bir noktada görüşeceğimize eminim

Biden’dan Putin’in talebine yanıt: Bir noktada görüşeceğimize eminim

40
0
Biden'dan Putin'in talebine yanıt: Bir noktada görüşeceğimize eminim
Biden'dan Putin'in talebine yanıt: Bir noktada görüşeceğimize eminim

ABD Başkanı Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘den gelen ‘online’ görüşme talebine yanıt verdi.

Son dönemde gerginlik yaşadığı Rus mevkidaşı Putin’in “görüşme” davetinin sorulması üzerine Biden, “Bir noktada görüşeceğimizden eminim” yanıtını verdi.

YAPTIRIMA AÇIK KAPI

Biden, Rusya’ya yönelik yeni yaptırımların gelip gelmeyeceği konusunda da, “Zamanı gelince bunları uygulayacağız” yorumunu yaptı.

Öte yandan Biden’ın uçağında gazetecilere konuşan Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Karine Jean-Pierre de muhtemel Biden-Putin görüşmesi konusunda, “Biden, doğru zaman geldiğinde Putin ile görüşecek.” açıklamasında bulundu.

BIDEN-PUTIN ARASINDAKİ GERİLİM

ABD Başkanı Biden, 17 Mart’ta, Putin’in “katil” olduğunu öne sürmüş ve Rusya’nın ABD seçimlerine müdahale ettiği gerekçesiyle “bedel ödeyeceğini” söylemişti. Rusya Devlet Başkanı Putin de dün Biden’a “sağlık” dileyerek, “Başka bir ülkeyi, devleti, halkı ya da kişileri değerlendirmek aynaya bakmak gibidir. Orada her zaman kendimizi görürüz” ifadesini kullanmıştı. Putin, Biden’a çevrimiçi yöntemle canlı yayında görüşmeyi teklif etmişti. ABD kanadından daha sonra yaptığı açıklamada, Biden’ın ‘Katil’ sözlerinin arkasında olduğu belirtilmişti.

Biden'dan Putin'in talebine yanıt: Bir noktada görüşeceğimize eminim

Kaynak: Anadolu Ajansı / Dildar Baykan

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here