Ana sayfa SİYASET Son dakika: AK Parti, İstanbul İl Başkanı adayını açıkladı

Son dakika: AK Parti, İstanbul İl Başkanı adayını açıkladı

84
0
Son dakika: AK Parti, İstanbul İl Başkanı adayını açıkladı
Son dakika: AK Parti, İstanbul İl Başkanı adayını açıkladı

Son dakika haberi: AK Parti İstanbul İl Başkanlığında çarşamba günü yapılacak kongre öncesi görev değişimi ile ilgili tanışma ve tanıtım toplantısı yapıldı. Mevcut İl Başkanı Bayram Şenocak, 24 Şubat’taki Ak Parti İstanbul il kongresinin sonucunda görevini Osman Nuri Kabaktepe’ye devredecek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, “24 Şubat Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz 7.Olağan İstanbul İl Başkanlığı Kongremizde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Osman Nuri Kabaktepe bey adayımız olarak belirlenmiştir. Görevi devredecek olan İl Başkanımız Bayram Şenocak’a bugüne kadar göstermiş olduğu emek ve gayretleri için teşekkür ediyorum. Partimize ve İstanbul’umuza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.


 

24 Şubat Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz 7.Olağan İstanbul İl Başkanlığı Kongremizde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Osman Nuri Kabaktepe bey adayımız olarak belirlenmiştir. pic.twitter.com/O57P9UQuzb

— Erkan Kandemir (@erkankandemir) February 22, 2021

ŞENOCAK  ADAY OLMAYACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, dün yaptığı açıklamada, Çarşamba günü gerçekleştirilecek İstanbul 7. Olağan İl Kongresinde aday olmayacağını görevini başka bir dava arkadaşına devredeceğini açıklamıştı.

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR

Araştırmacı yazar, STK yöneticisi, siyasetçi. 1 Aralık1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu, seçilemedi. Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı. İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyesi, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 2016 yılında Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kabaktepe en son Maarif Vakfı Başkan Vekili görevini yürütüyordu. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here