Ana sayfa DÜNYA KKTC’de Sokağa Çıkma Yasağı Uzatıldı

KKTC’de Sokağa Çıkma Yasağı Uzatıldı

42
0
KKTC'de Sokağa Çıkma Yasağı Uzatıldı
KKTC'de Sokağa Çıkma Yasağı Uzatıldı

KKTC Başbakanı Ersan Saner, bugün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan kararlı açıkladı.

Alınan karara göre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelinde 15 Şubat’a kadar yürürlükte olan tam sokağa çıkma yasağı, 22 Şubat saat 05.00’e kadar uzatıldı.

‘İŞLETMELER AÇIK’

Yaşanacak kısıtlamalar boyunca, eczane, market, manav, eczane, fırın ve kasap gibi temel ihtiyaçların satıldığı işletmelerin açık olacağı, pazar günleri ise nöbetçi eczaneler ve fırınların dışında kalan işletmelerin kapalı olacağı açıklandı.
İlçeler arasında giriş çıkışların kısıtlandığı KKTC’de bu kısıtlamanın devam edeceği bildirilirken, bankaların minimum personelle çalışabileceği ifade ediliyor.

Online servis yapan işletmeler ise sadece 11.00-21.00 saatleri arasında çalışabilecek.

KKTC’de artan vaka sayıları yüzünden bütün okullarda yüz yüze eğitimler 28 Şubat’a kadar durdurulacak.

‘KKTC’DE SON DURUM’

KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli, ülkede son 24 saatte 4 bin 337 test yapıldığını, 21’i yerel 30 pozitif COVID-19 vakasına rastlandığını ve 53 kişinin taburcu edildiğini açıkladı.

Pilli, toplam vaka sayısının 3 bin 37’ye yükseldiğini, 737 kişinin tedavisinin devam ettiğini ve yoğun bakımda 13 hastanın bulunduğunu söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here