Ana sayfa GÜNDEM Tesettürde Çocuk Olmak

Tesettürde Çocuk Olmak

İslam dininin, inananlarına emrettiği tesettür, belirli bir yaştan itibaren örtünmeyi gerektirir.

120
0

İslam dininin, inananlarına emrettiği tesettür, belirli bir yaştan itibaren örtünmeyi gerektirir. O yaş geldikten sonra ebeveynler tarafından çocuklar tesettüre teşvik edilir. Çocuklar küçük yaşlardan itibaren ısındıkları dini vecibelere, yaşları ilerledikleri zamanda uygulamaya devam ederler. Çocuklar ailelerinin tavsiyeleri üzerine yöneldikleri bu yaşam tarzına kısa sürede adapte olurlar.

Ferace Giyimi

Çocuk ferace modellerinin, çocuklar için tesettürde en gerekli parçadır. Yaş fark etmeksizin, Müslüman kadınların giydiği bir kıyafettir, ferace. Pek çok sitede ya da satış mağazalarında talep edilen modele uygun feraceler bulunabiliyor. Mevlana Çocuk Tesettür sayfası da ferace modellerine dair bilgi alınabilecek bir sayfadır.

Tesettüre Bürünen Çocuklar

Kız çocuklarının tesettüre girmelerinden sonra dine daha da ısındıkları bilinen bir hadisedir. Kur’an icazet alacakları günde de bu tesettürlerini bütünüyle bedenlerine kaplarlar. İcazet abiye kıyafet böyle günlerde onların daha şık görünmesini sağlar.

Çocukların dine ısınmaları namaz kılmalarını da teşvik eder. Çocuk namaz elbisesi, onların namaz esnasında çok rahat hareket edebilmelerine ve rahatsız olmamalarına yardımcı olur. Bu elbise modellerine Mevlana Çocuk Tesettür sayfasından ulaşmak mümkündür. Farklı renk ve modellerde ferace, namaz elbisesi ve türbanların çocuklar için tasarlandığı bir sitedir.

Çocuklar için tesettür kıyafetlerin alınması onların İslami vecibelere daha çok teşvik olmasına da yardımcı olur. mevlanacocuktesettur.com sayfasını ziyaret ederek, çocuklar için birçok tesettür kıyafet modellerine bakılabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here