Ana sayfa Gündem Bulgaristan Vizesi Evrakları 2021

Bulgaristan Vizesi Evrakları 2021

209
0

Bulgaristan Vizesi Evrakları 2021

Bulgar vizesi evrakları, kişinin seyahat amacına ve iş durumuna göre değişmektedir. Ayrıca, Bulgaristan Konsolosluğu, gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde bulunma hakkını saklı tutmaktadır.

Turistik Amaçlı Seyahatler İçin Bulgar Vizesi Evrakları

2021 yılı turistik amaçlı Bulgaristan seyahatleri için gerekli belgeler şunlardır;

 • Pasaport (En az 2 sayfası boş olmalı)
 • Başvuru formu ve başvuru dilekçesi (Akredite acentemiz bu konuda hizmet vermektedir)
 • 2 Adet biyometrik fotoğraf (Konsolosluğun istediği ölçütlerde)
 • Seyahat Sağlık Sigortası ( Akredite acentemiz 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası işlemlerinizi gerçekleştirmektedir)
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Barkodlu)
 • Banka Hesap Dökümü (Son 3 ayı kapsamalı)
 • İkametgâh Belgesi
 • Gelir durumunu gösterir belgeler (Tapu, araç ruhsatı vb.)
 • Otel Konfirmasyon Belgesi
 • Şirketin İmza Sirküleri
 • Şirketin Vergi Levhası
 • Son döneme ait Ticari Sicil Gazetesi
 • Faaliyet Belgesi

Önemli Not: Kişisel durumunuza ve Bulgaristan seyahat amacınıza uygun evrak listesi hakkında detaylı bilgi almak için 0850 241 18 68 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

Akredite acente vizem.net danışmanlığında yapılan başvurular için gerekli evraklar listesidir. Şahsi yapılacak başvurularda alınması gereken ekstra evrak bulunmaktadır.

2021’de Bulgar Vizesi Kaç Euro?

Bulgar vizesi 2021 yılı için 7 günlük seyahat sağlık sigortası dahil 110 Euro’dur. 0-12 yaş arası çocuklar için 60 Euro olan Bulgaristan Konsolosluğu harç bedelleri 35 Euro olarak alınmaktadır.

Bulgar Vize Ücreti 2021

C Tipi Vize

Hizmetler C Tipi Vize
Form ve Dilekçe 10 EUR
Randevu Alma 5 EUR
Vize Harçları 60 EUR
Acente Hizmeti 25 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası 10 EUR
Toplam 110 EUR

 

Akredite acentemiz, başvuru sahibinin evraklarının ofislerimize ulaşmasının ardından belgeleri detaylı kontrol sürecinden geçirmektedir. Kontrol süreci neticesinde hatalı ya da eksik evrak tespit edilmesi halinde başvuru sahibi adına yeni evrak talebinde bulunmaktadır.

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar kargo yoluyla ofislerimize gönderilebilmektedir.

Bulgaristan Vizesi için Parmak İzi Verilmesi Gerekiyor Mu?

Bulgaristan vizesi için parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle, şahsen müracaata gerek yoktur. Başvuru evraklarının vizem.net merkez  ofisine ulaşmasının ardından vize başvuru süreci hızlı bir şekilde başlatılmaktadır.

Vize Talep Formu

Bulgaristan vizesi başvurularında ilk adım vize talep formunun doldurulmasıdır. Vize talep formunda yer alan bilgiler, kişinin Bulgaristan dış temsilciliğince tanınmasına yardımcı olur. Bu nedenle, formun eksiksiz ve yanlışsız bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Vizem.net Vize talep formu doldurmak noktasında başvuru sahiplerine yardımcı olmaktadır.

Formda yer alan bilgilerin başvuru evraklarını destekler nitelikte yazılması gerekmektedir. Talep formu ile başvuru evrakları arasında uyumsuzluk tespit edilmesi halinde Bulgar Konsolosluğu, kişinin vize başvurusuna ret kararı vermektedir.

Bulgaristan C Tipi Vize Ücreti

Bulgaristan C Vize Evrakları Nelerdir?

şahsi yapılacak başvurular için  Bulgaristan C vize evrakları aşağıda verilmiştir.

 1. Pasaport

En az bitimine 2 ay kalan ve en az 2 boş yaprağı olan

 1. Seyahat Sağlık Sigortası

Tüm Schengen bölgesinde geçerli minimum 3000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası alınmalıdır. Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurular için 7 günlük seyahat sağlık sigortası fiyata dahildir.

 1. Gelir Bilgileri

Kişinin düzenli gelirini göstereceği son 3 aya ait banka hesap hareketleri.

 1. Konsolosluk Harç Ödeme Dekontu

İlgili Bulgaristan dış temsilciliğine banka şubesinden ödenmiş vize harcının dekontu Bulgaristan C vize evrakları arasında yer almaktadır.

 1. Otel Konfirmasyonu

Konaklama yapılacak otelin bilgilerinin yer aldığı otel voucher’ı.

 1. Ulaşım rezervasyonu

Uçakla gidilecek ise uçak rezervasyonunun beyan edilmesi gerekmektedir. Şahsi araç ile yapılacak seyahatler için seyahatin bu şekilde planlandığına dair Konsolosluğa dilekçe yazılması gerekmektedir.

 1. Kişinin Varlık Belgeleri

Seyahat edecek kişi üzerine bulunan tapu, ve araç ruhsat bilgileri Bulgaristan evrak dosyasına eklenmelidir.

 1. Bulgaristan vize formu

Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş Bulgaristan vize formu hazırlanmalıdır. Vizem.net danışmanlığında yapılan başvuruşlarda Bulgaristan vize formu ilgili danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Standart olarak Konsolosluk ve Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği tarafından talep edilen Bulgaristan C vize evrakları yukarıda verilmiştir. Ekstra evrak talep etme hakkını Bulgaristan Konsolosluğu gizli tutar.

Bulgaristan Vize Formu Nereden Alınır?

Şahsi başvurular için Bulgaristan vize formu aracı kurum ofislerinden ya da Bulgaristan dış temsilciliğinden temin edilebilmektedir.

Sofya’ya Gitmek İçin Vize Gerekli Mi?

Sofya Bulgaristan Başkentidir aynı zamanda en yoğun nüfusa sahip şehridir. Sofya’ya yapılacak tüm seyahatler için geçerli bir Bulgaristan veya multi özellikli Schengen vizesi gerekmektedir.

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan vizesinin nasıl alınacağı konusunda birçok yanıltıcı bilgi bulunabilmektedir. Turistik Bulgaristan vizesi Aşağıdaki süreç takip edilerek vize alma işlemi tamamlanır.

 1. Seyahat amacına uygun vize türü ve kişisel duruma göre Bulgaristan vize evrakları belirlenir.
 2. Gerekli evraklar vizem.net İstanbul Avrupa vize başvuru merkezine gönderilir.
 3. İlgili danışman evrak kontrolü yapar eksik varsa tamamlar
 4. Gerekli form ve dilekçeler hazırlanarak başvuru dosyası oluşturulur
 5. Dosya saha ekibine iletilerek ilgili konsolosluğa Bulgaristan vize başvurusunda bulunulur.
 6. Vize onayını takip eden iş günü pasaport Bulgaristan Konsolosluğundan alınarak başvuru sahibine tekrar gönderilir.

Tüm bu süreç 5 farklı bilgilendirme SMS ve online Başvuru durumu sorgulaması ile takip edilebilir. Daha önceden reddedilmiş vize başvurusu bulunuyorsa başvuru sahibinin vize merkezine şahsen gelmesi gerekir.

Bulgaristan Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Tüm evraklar merkez ofisine eksiksiz olarak gönderildiyse Bulgaristan vizesi yaklaşık 5 iş günü içerisinde alınır. Başvuru sahibi isterse pasaportunu merkez ofisten kendisi gelerek alabilir.

Bayram, yeni yıl gibi Konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde Bulgaristan vizesini almak 2-3 gün daha uzayabilmektedir. Bu yüzden planlanmış seyahatten en geç 15 gün önce vize başvurusunda bulunulması tavsiye edilmektedir.

Kocaeli Vize İşlemleri

Bulgaristan ve diğer tüm Avrupa ülkeleri için sektördeki 22 yıllık tecrübesi ile Kocaeli vize işlemleri vizem.net ortaklığında Koşukavak Turizm tarafından gerçekleşmektedir.

2018 yılında Turizm Sektörü için Balkan Ödülleri (Balkan Awards for Tourism)” töreninde, Balkanlar’ın en iyi kültür tur operatörü seçilen firma Kocaeli vize başvuru merkezi olarak bu bölgedeki en iyi hizmeti sağlamaktadır.

Adres: Arap Çeşme Mah. Namık Kemal Cad. No:2 K:3 Ofis:8 Gebze/Kocaeli

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here