Ana sayfa Gündem Çam Kozalağı Şurubu Nedir?

Çam Kozalağı Şurubu Nedir?

164
0

Çocukluktan beri eğlencemiz haline gelen çam kozalakları aslında bitkisel olarak kullanılıp çam kozalağı şurubu elde edilebilir. Biraz uğraş gerektiren bu şurup aslında insan sağlığı açısından paha biçilemez bir öneme sahiptir. Yeşil çamın kozalaklarından yapılan bu şuruba reçel de denmektedir. Çünkü bu şurubun kıvamı marmelat şeklindedir.

Her mevsim çam ağaçlarından toplanan kozaklarla yapılır. Piyasada aktarlardan temin edilmesi mümkün olan bu şurupları evinizde yapmanız da mümkündür. Özellikle ciğer ile ilgili rahatsızlıklara iyi gelen çam kozalağı şurubu saç sağlığı için de kullanılmaktadır. Bağışıklığı güçlendirmesiyle meşhur olduğundan genel olarak kış aylarında talep görmektedir.

Aspir Yağı Kullanım Alanları

Kurak yerlerde yetişen otsu bu bitki aspirin tohumlarının epeyce ezilmesi ile ortaya çıkar. Bünyesinde doymuş yağları fazlaca barındırır. Sağlık dışında boya ve cila alanında da kullanımı yaygındır. Cilt sağlığı içinde güzellik salonlarında ve cilt bakımında kullanımı mevcuttur. Genellikle bronzlaşmak için tercih edilmektedir.

Cilt ve saç sağlığı için de fazlaca tercih edildiğinden şampuanların ve cilt bakım kremlerinin içeriğinde bu bitkiyi görmek mümkündür. Aspir yağı sindirime yardımcı olmasından dolayı kilo verme de kullanım alanları arasına girmektedir. Aspir yağı ve diğer yağlar hakkında bilgi almak için Beralife sitesini ziyaret edip inceleyebilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

  • Çörekotu yağı günümüzde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygın olarak tüketilmektedir. Sağlık için mucize faydaları olan bu yağın bazı faydaları şunlardır;
  • Romatizma hastalıklarına iyi gelir.
  • Sedef egzama gibi cilt döküntülerine karşı etkilidir.
  • Öksürük için kullanılır.
  • Sindirim sistemi probleminde de kullanımı yaygındır.

Bitkisel yağlar hakkında bilgi almak için Beralife sitesinden faydalanabilirsiniz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here