Ana sayfa Gündem Su Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Su Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

96
0

 

Su yalıtımı; kar, dolu ve yağmur gibi olumsuz hava koşullarına karşı toprağın altında zaman içerisinde birikerek binaya zarar vermesini engellemek için yapılan uygulamadır. Profesyonel bir şekilde doğru uygulanmayan su yalıtımı, beklenen sonucu tam olarak vermeyeceğinden binaya su girişini de tamamen kesmeyecektir. Bu nedenle de su yalıtımı hizmetini profesyonel ellerden almak en doğru adım olacaktır.

Doğru yapılmayan Su izolasyonu, beklenen sonucu vermeyeceği gibi aynı zamanda yapı temelince taşıyıcı olan donatıların korozyona uğrayarak taşınmasına neden olur. Su birikimi nedeniyle zeminde oluşan rutubet ve su içindeki sülfatlar ise betonla etkileşime girdiğinde bina temelinin dayanıklılığını düşürür. Bununla birlikte doğru yapılmayan su yalıtımı, mantar, kabarma ve dökülme gibi sorunlara yol açarak insan sağlığını doğrudan olumsuz etkiler.

Su Yalıtımı Avantajları

Profesyonel ve doğru yapılan su İzolasyon işlemi beraberinde bina ve insan sağlığı için birçok avantajı beraberinde getirir.

  • Binaların taşıyıcı kolonlarında bulunan demirlerin korozyona uğrayıp paslanarak taşıma kapasitesinin düşmesini engeller.
  • Profesyonel bir su yalıtımı; nem, rutubet, kabar ve dökülme gibi oluşumların meydana gelmesini önler.
  • Çatı ve teraslara yapılan su yalıtımı sayesinde çatı ve teraslardan yağmur, kar ve dolu gibi olumsuz hava koşullarına bağlı olarak oluşan su birikimlerinin sızması engellenir.
  • Havuz ve su depolarının su kaçırması engellenmiş olur.

Su Yalıtımı Kullanım Alanları

Su yalıtımı, yapı ve inşaat alanında geniş kullanım alanına sahiptir. Bu doğrultuda binaların temelinde, toprak ile temas eden duvarlarda, balkonlarda, çatı ve teraslarda, banyo ve tuvalet gibi ıslak yüzeylerde, su deposu ve havuz gibi alanlarda su yalıtımı yaygın şekilde uygulanır. Siz de su yalıtımı hakkında detaylı bilgi ve profesyonel hizmet almak için Ferko İzolasyon firması ile iletişime geçebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here