Ana sayfa GÜNDEM Okey Oynama Sitesine Bedava Okey Oyna

Okey Oynama Sitesine Bedava Okey Oyna

Okey oyna, sırasında eğer oyuncunun elinde aynı tip aynı renk aynı sayıdan taş var ise okey çifte gidebilir. Okeye dönmek nedir?

23
0

 

Okey oyna, sırasında eğer oyuncunun elinde aynı tip aynı renk aynı sayıdan taş var ise okey çifte gidebilir. Okeye dönmek nedir? Okeye dönmek oyunculardan birinin elindeki 14 adet taşı dizmiş ve bitmişse oyunu bitirmeyip beklemektir. Amaç bir taşı daha yere atarak okeyi bitirmektir. Eğer el tamamlanırsa ve ortadan alınan okey taşı artı bir olarak atılırsa diğer oyunculardan normal düşülmesi gerekenden iki kat daha fazla puan düşürülür. Okey oyna puanlaması yaparken elindeki 14 taşı ilk sıraya dizen ya da 7 per etrafında çifte taşlar aracılığı ile dizen oyunu kazanır. Elinde bulunan 15. Taşı ortadaki yerde bulunan taşın üzerine koyarak oyunu bitirebilir.

Batak Oyna

Batak oyna, beraber 4 kişi oynanır. Oyun başlarken puanlar, kaç el oynanacağı gibi durumlar konuşulur. Puanlar kahvehanelerde ya da kafelerde bulunan yazboz fişlerine isimler yazılarak yazılabilir. Oyunu evde oynuyorsanız ise isimleri bir deftere ya da not kağıtına şeritler çekerek yazabilirsiniz. Birçok farklı türde batak vardır. Batak oyna bunlardan bir diğeri ise gömmeli batak oyunudur. Gömmeli batak oyunu ise iki farklı çeşide ayrılır. Birincisi normal ve düz, diğeri ise kanlı batak denilen bataktır. Eşli batak ise 4 oyuncu ile oynanabilir. İkişerli gruplar halinde iki grup oluşturulması gerekilir. Fişe iki ayrı grubun adı da yazılmalıdır. Puanlama buna göre olacaktır.

Oyun Oyna

Oyun oyna, dünyası her geçen gün genişlemeye ve büyümeye devam ediyor ve sayede kocaman bir okyanus halini alıyor. Bu okyanusta kaybolmamanız için size ücretsiz ve tam oyunları sunuyoruz. Oyun oyna için internetiniz olmasa bile oynayabileceğiniz bedava oyunları uygulamamız dahilinde ulaşabilirsiniz. Bu oyunlar içerisinde basketbol, futbol, yarış, simülasyon oyunları mevcut. Seçtiğiniz oyunda belli başarılar kazandığınızda oyun içerisindeki karakter ve kıyafet, figür gibi özellikleri oyun puanınızla satın almanız ve kullanmanız mümkün. Bu yüzden ne kadar fazla oyun oynarsanız hem pratik kazanır hem de oyun puanları kazanırsınız. Bu sayede oyuna para yüklemenize gerek kalmadan istediğiniz kostüm, oyun hızlandırıcı simge vb. alabilirsiniz.

Güvenilir oyun sitesi olan OyunlarOyna.ORG ile sizlerde bedava oyunlara ulaşın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here