Ana sayfa DÜNYA ABD Adalet Bakanlığı seçimlere ilişkin yolsuzluk iddialarını soruşturacak

ABD Adalet Bakanlığı seçimlere ilişkin yolsuzluk iddialarını soruşturacak

107
0
ABD Adalet Bakanlığı seçimlere ilişkin yolsuzluk iddialarını soruşturacak
ABD Adalet Bakanlığı seçimlere ilişkin yolsuzluk iddialarını soruşturacak

ABD tarihine geçen 3 Kasım başkanlık seçimleriyle ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Demokratların adayı Joe Biden elde etmesi gereken 270 delegeye ulaşırken, son verilere göre ABD’nin yeni başkanı oldu.

TRUMP, GERİYE DÜŞÜNCE YOLSUZLUK İDDİALARINI ORTAYA ATTI

Oy sayımına başlanmasından kısa bir süre sonra konuşma yapan Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump seçimleri kazanan taraf olduklarını söyledi. Bu açıklamanın ardından geriye düşmeye başlayan Trump, Biden’ın kendisine yaklaşmasıyla birlikte seçimlerde yolsuzluk olduğu iddialarını bir temele dayandırmadan ortaya attı.

Bu iddiaların ardından yüksek mahkemeye gideceklerini söyleyen Trump, bazı bölgelerde mahkemeye başvurdu. Yaşanan gelişmenin ardından gözlerin çevrildi. ABD Adalet Bakanı Bill Barr konuyla ilgili açıklamada bulundu.

ADALET BAKANI BİLDİRİ YAYIMLANDI

ABD basının haberlerine göre Barr, Adalet Bakanlığındaki yetkililerin 3 Kasım Salı günü yapılan seçimlerde yolsuzluk yapıldığına dair sağlam dayanağı olan iddiaları soruşturmaları için bildiri yayımladı.

“GÜVENİLİR SUÇLAMALARA YÖNELİK SORUŞTURMA AÇILABİLİR”

Barr, bildiride, “Bir eyalette seçimin sonucunu etkileme potansiyeli olan güvenilir usulsüzlük suçlamalarına yönelik soruşturma açılabilir.” ifadesini kullandı.

ÇEŞİTLİ DAVALAR AÇILDI

ABD’de geçen hafta yapılan seçimlerden Demokrat aday Joe Biden galibiyetle çıkmış ancak Başkan Donald Trump özellikle Pennsylvania, Nevada, Georgia ve Wisconsin gibi eyaletlerde postayla oy kullanmada yolsuzluklar olduğu gerekçesiyle çeşitli davalar açmıştı.

ABD Adalet Bakanlığı seçimlere ilişkin yolsuzluk iddialarını soruşturacakBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here