Ana sayfa GÜNDEM Bağışlanan böbreği 500 km’yi iki saatte aşarak teslim etti

Bağışlanan böbreği 500 km’yi iki saatte aşarak teslim etti

13
0
Bağışlanan böbreği 500 km’yi iki saatte aşarak teslim etti
Bağışlanan böbreği 500 km’yi iki saatte aşarak teslim etti

Lamborghini’nin Huracan modeli İtalyan polisi tarafından, bağışlanan bir böbreği en kısa sürede 500 km uzağa taşımak için kullanıldı. Normal şartlarda altı saati bulan yol, inanılmaz hızlara çıkabilen bu araba sayesinde yalnızca iki saat içinde ortalama 235 km hız ile tamamlandı. Markanın Huracan modeli spor otomobilleri yaklaşık 350 km hıza ulaşabiliyor.

1

Lamborghini Huracan, polis tarafından 2017’de satın alındıktan sonra bu tür görevlerde kullanılmak üzere kişiselleştirildi. Aracın halihazırda soğutuculu gövdesi ve normalde helikopterle gerçekleştirilecek bir görevde onu ideal kılan bir defibrilatörü bulunuyor. Bu görev için neden bir helikopterin kullanılmadığı ise bilinmiyor. Polis, bu alışılmışın dışındaki böbrek nakli yöntemini mümkün kılanlara Twitter üzerinden teşekkür etti.

Grazie alla nostra @Lamborghini Huracan abbiamo trasportato in tempo il rene di un donatore per il trapianto a una persona
“Per salvare una vita non servono superpoteri” anche solidarietà, tecnologia ed efficienza aiutano @CNTrapianti @MinisteroSalute #essercisempre#5novembre pic.twitter.com/teUxqbMgvW

— Polizia di Stato (@poliziadistato) November 5, 2020

Yolculuk Roma’da başladı ve Padua’daki Gemelli Üniversitesi Hastanesi’nde sona erdi. Yayınlanan video ise, ortalama hız göz önüne alındığında sürücünün direksiyon başında son derece sakin bir şekilde yolculuğun sorunsuzca tamamlandığını gösterdi.

Standart uygulama olan helikopterin neden kullanılmadığı hala açıklığa kavuşmuş olmamakla birlikte, bu yöntem bağışlanan böbreği teslim etmenin benzersiz bir yolu gibi görünüyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here