Ana sayfa GÜNDEM Trump geri adım atmıyor: 71 milyon oy alarak seçimi kazandım

Trump geri adım atmıyor: 71 milyon oy alarak seçimi kazandım

6
0
Trump Biden'e çok ağır sözler: Test yaptırması gerek
Trump Biden'e çok ağır sözler: Test yaptırması gerek

Trump, Associated Press’in (AP) verdiği resmi olmayan sonuçlara göre Demokrat aday Joe Biden’ın 270 delegeye ulaşarak, ülkenin yeni başkanı olmaya hak kazanması üzerine Twitter’dan çıklamalarda bulundu.

“71 MİLYON OY ALARAK SEÇİMİ KAZANDIM”

Gözlemcilerin oy sayım merkezlerine girmesine izin verilmediğini savunan Trump, “71 milyon yasal oy alarak seçimi kazandım.” ifadesini kullandı.

rump, oy işlemlerinde usulsüzlükler olduğunu öne sürerek, “Milyonlarca postayla oy, bunu talep etmeyen kişilere gönderildi.” yorumunda bulundu.

“GÖREVİ BAŞINDAKİ BİR BAŞKANIN ALDIĞI EN YÜKSEK OY”

Rekor sayıda en yüksek ikinci oyu alan Trump bu konuda da “71 milyon yasal oy. Görevi başındaki bir başkanın aldığı en yüksek oy.” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan Twitter, Trump’ın bu paylaşımına “Seçimlerle ilgili bu yolsuzluk iddiası tartışmaya açıktır.” etiketi ekledi.

Trump, seçimleri Joe Biden’ın kazandığının açıklanması üzerine yaptığı yazılı açıklamada da seçimin henüz bitmediğini vurgulayarak, “Amerikan halkı hak ettiği dürüst oy sayımına ve talep ettiği demokrasiye kavuşana kadar durmayacağım.” ifadelerini kullanmıştı.

THE OBSERVERS WERE NOT ALLOWED INTO THE COUNTING ROOMS. I WON THE ELECTION, GOT 71,000,000 LEGAL VOTES. BAD THINGS HAPPENED WHICH OUR OBSERVERS WERE NOT ALLOWED TO SEE. NEVER HAPPENED BEFORE. MILLIONS OF MAIL-IN BALLOTS WERE SENT TO PEOPLE WHO NEVER ASKED FOR THEM!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 7, 2020

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here