Ana sayfa GÜNDEM Kışın Su Tüketimi İhmal Edilmemeli

Kışın Su Tüketimi İhmal Edilmemeli

İstanbul diyetisyen alanında hizmet veren Özpınar, kış aylarında su tüketiminin düşmesine dikkat çekiyor.

11
0

İstanbul diyetisyen alanında hizmet veren Özpınar, kış aylarında su tüketiminin düşmesine dikkat çekiyor. GAPS Uzmanı ve Diyetisyen Şeydanur Özpınar, serin havalarda insanların çok fazla susamadığını ve bu nedenle günlük su tüketimini düşürdüğünü belirtiyor. Su, hayatın en önemli parçası olurken insanlar vücudun su ihtiyacını karşılamayı bazen unutabiliyor. Düzenli ve yeterli su tüketimi vücut sağlığını koruyor. Böbrek başta olmak üzere diğer organların da düzenli ve sağlıklı çalışması için insanlar günlük su ihtiyacını aksatmadan karşılamalıdır.

Günde Ortalama 2 Litre Su Tüketilmeli

GAPS Uzmanı ve Diyetisyen Şeydanur Özpınar, “Günde ortalama 1,5 – 2 litre su tüketilmesi bağışıklık sistemi için önem taşımaktadır.” diyor. Özpınar, su tüketiminin önemine vurgu yapıyor. Yazın sıcak havalar nedeniyle insanlarda su içme isteği artıyor fakat kışın havaların serin olması nedeniyle insanlar su tüketimini aksatabiliyor. Şeydanur Özpınar, her bireyin günlük su ihtiyacında farklılık olabileceğini vurguluyor. Bireyin sağlık durumu, boy ve kilosu, yaşı, cinsiyeti günlük su tüketimini etkileyebiliyor. Diyetisyen Özpınar, doğru ve düzenli su tüketimi için danışanlarına yardımcı oluyor. İstanbul’da hizmet veren Özpınar aynı zamanda online olarak danışanları ile iletişime geçiyor.

Online Diyet İle Sağlıklı Bedene Yolculuk

GAPS Uzmanı ve Diyetisyen Şeydanur Özpınar, online diyet hizmeti ile pek çok danışanına yardımcı oluyor. Kış aylarında hareket kısıtlılığı nedeniyle insanlar kilo alabiliyor. Diyet programı her birey için aynı sayılmıyor.

Online olarak gerçekleştirilen bu hizmet sayesinde pek çok birey kış mevsimini fazla kilolardan uzak bir şekilde geçiriyor. Sağlıklı bedene yolculuk, düzenli ve doğru beslenmeden geçiyor. Aynı zamanda su tüketimi de önem taşıyor. İnsanlar taze, renkli ve çeşitli besinler tüketerek bağışıklık sistemini koruyor. Bağışıklık sisteminin korunması sayesinde kış mevsiminde hastalıkların önüne geçilmiş olunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here