Ana sayfa GÜNDEM ABD Başkanı Donald Trump’tan seçime beş kala açıklama

ABD Başkanı Donald Trump’tan seçime beş kala açıklama

10
0
ABD Başkanı Donald Trump'tan seçime beş kala açıklama
ABD Başkanı Donald Trump'tan seçime beş kala açıklama

ABD Başkanı Donald Trump ile ABD eski Başkan Yardımcısı ve ABD Başkan Adayı Joe Biden, yarın yapılacak Başkanlık seçiminde yarışacak. Trump, seçim sonuçlarına ilişkin yayınlanan anketlerin doğruyu yansıtmadığını ifade ederek, “Sahte anketlere bakıyorum. Yine de kazanacağız. Gerçek anketlere göre her şehirde iyi durumdayız” ifadelerini kullandı.

RAKİBİNİN BİRÇOK POLİTİKASINI ELEŞTİRDİ

Kuzey Carolina’nın Fayetteville kentinde günlük programına başlayan Donald Trump, buradaki konuşmasında Joe Biden’a yüklendi ve Demokrat rakibinin başta ekonomi olmak üzere birçok politikasını eleştirdi.

“SOSYAL MEDYA KULLANMASAYDIM BURADA OLMAZDIM”

Trump, ülke basınını da “yalan haber” yapmakla suçlayarak, “Sosyal medya kullanmasaydım bugün burada olamazdım. Kendimi savunabileceğim tek yer burası.” ifadesini kullandı.

Basının, Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden hakkındaki haberlerin de üzerine yeterince gitmediğini savunan Donald Trump, “Bu ülkede ifade özgürlüğü yok. Belki de uzun zamandır yoktu. Basının bir şeyleri örtbas etmesi var.” dedi.

Trump, buradaki mitinginin ardından seçimler için en kritik eyaletlerden Pennsylvania’nın Avoca kentine gitti. Trump, buradaki mitinginin ardından diğer kritik eyaletler olan Michigan’da 2, Wisconsin’de de 1 miting düzenleyerek günü tamamlayacak.

BIDEN FLORİDA VE GEORGIA’DA

Demokratların Başkan Adayı Joe Biden ise bugünkü programına seçim için kritik eyaletlerden Florida’nın Miami kentinde başladı.

Biden daha sonra Georgia’nın Atlanta kentinde seçmenler ile buluşacak.

OLASI PROTESTOLAR GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyük şehirler, yaklaşan başkanlık seçimlerinin ardından olası protestolara hazırlanıyor. Washington DC ve New York’taki banka, mağaza, otel ve işyerlerinin pencereleri ahşap panellerle kaplanırken, birçok binanın etrafına ahşap çitler dikildi. Boston, Philadelphia ve San Francisco Körfez Bölgesi dahil olmak üzere ülke genelindeki diğer şehirlerde de benzer hazırlıklar yapıldı. (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here