Ana sayfa GÜNDEM Köyceğiz Gezilecek Yerler

Köyceğiz Gezilecek Yerler

Muğla ilinin doğal güzellikleri ile meşhur olan ilçelerinden Köyceğiz, mutlaka görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir.

10
0

Muğla ilinin doğal güzellikleri ile meşhur olan ilçelerinden Köyceğiz, mutlaka görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerdendir. Ege bölgesi ve Akdeniz bölgesi arasında kalan Köyceğiz, parkları, tarihi yapıtları ve daha birçok yeri ile tüm yerlilerin ilgi noktasıdır. Doğayla iç içe olacağınız bu muhteşem yerde konaklayabileceğiniz mekanlarda vardır. Bölgede iç kısımda bulunan bu ilçe, sakin bir yerdir ve gezilecek olağanüstü güzellikteki yerlere sahiptir. https://gezicini.com Mutlaka görmeniz gereken yerleri bulunan Köyceğiz ilçesinde ayrıca tarihi yapıtlarda bulunmaktadır. Gezerken hayran kalacağınız bu şirin ilçeye ulaşımı ise Muğla ilinin merkezinden sağlayabilirsiniz.
Köyceğiz Gölü
Muğla ilinin gezilecek güzel yerlerine sahip Köyceğiz ilçesinde muhteşem doğal güzelliklere sahip bölgeler bulunmaktadır. Gezilecek yerler Köyceğiz gölü de bu yerlerden biridir ve 54 km’lik bir yüzölçümü sahiptir. Kükürtlü ve oldukça acı bir suyu olan Köyceğiz gölü, su sporlarını da yapabileceğiniz bir bölgedir. Doğal manzarası ile de büyüleyen bu yere Köyceğiz ilçesinde iken mutlaka uğrayın.

Köyceğiz ilçesinde yer alan ve yüzölçümü oldukça geniş olan Köyceğiz gölü, kenarında farklı bitki türleri ve yeşil alanları ile çok güzel bir yerdir. Muazzam bir manzaraya da sahip bu göl, Köyceğiz ilçesinin merkezine de yakın bir bölgede yer alıyor. köyceğiz gezilecek yerler Su kayağı sporlarının da yapıldığı bu yerde piknik alanları da bulunmaktadır.

Kaunos Antik Kenti

Muğla ilinin muhteşem yerlerine sahip Köyceğiz ilçesinde doğal güzellikleri ile büyüleyici birçok bölge mevcuttur. Kaunos antik kenti de bu yerlerden biridir ve buranın tarihi oldukça eskidir. Gezi programlarına da konu olan bu olağanüstü yere dalyan üzerinden tekne ile ulaşım sağlanabiliyor. Tarihi birçok kalıntının yer aldığı bu bölgede gezilecek farklı mekanlarda bulunmaktadır. Kaya mezarlarının olduğu bölgede bu yerlerdendir ve görmeye değer bir bölgedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here