Ana sayfa GÜNDEM Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan vatandaşlara düğün çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan vatandaşlara düğün çağrısı

7
0
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara düğün çağrısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara düğün çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Türkiye Sigorta Tanıtım Töreni’nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara çağrıda bulunarak düğün yapmamalarını istedi.

‘TÜRKİYE BU FIRSATLARI DEĞERLENDİRME NOKTASINDA EN AVANTAJLI ÜLKELERDEN BİRİSİDİR’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları ifade etti:

“Dünyada dengeleri alt üst eden bu salgın bizim gibi üretim kapasitesi yüksek ülkelerin önünde yepyeni fırsat pencereleri de açmıştır. Coğrafi konumu, güçlü altyapısı, şoklara karşı kazandığı dirençle Türkiye bu fırsatları değerlendirme noktasında en avantajlı ülkelerden birisidir. Ülkemizi inşallah bu salgın sürecinden diğer alanlarla birlikte ekonomide de güçlenerek çıkacaktır. Bunun için milletimizin tüm fertlerinin tam bir seferberlik içinde tedbirlere sarılması gerekiyor. İşte Türkiye sigorta bunun aynı zamanda garantisi olacaktır. Ne karamsarlığa kapılacağız ne rehavete gireceğiz, ne kendimizi tamamen hayattan soyutlayacağız ne de hiçbir şey olmamış gibi davranma gafletinde bulunacağız.

‘VAZGEÇİN ŞU DÜĞÜNLERDEN’

Milletimizi bir kez daha ‘TAMAM’ diye sloganlaştırdığımız temizlik, maske, mesafe kuralına uymaya davet ediyorum. Vazgeçin bu dönemde şu düğünlerden, yemekli merasimlerden, buralardan aldığımız olumsuz haberler bizleri üzüyor. Nikah törenleriyle bu işleri bitirmek suretiyle bu dönemi gelin atlatalım ve özellikle şu sigara olayına da gelin bu dönemde ara verin, içmeyin, kendinize acıyın. Biz sizi seviyoruz ve onun için de acıyoruz.”

Kaynak: İHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here