Ana sayfa SPOR Solskjaer: Futbolcuları oynamaya zorlayamayız

Solskjaer: Futbolcuları oynamaya zorlayamayız

İngiltere Premier Lig ekibi Manchester United'ın teknik direktörü Ole Gunnar Solskjaer, koronavirüs salgını nedeniyle zihinsel olarak hazır hissetmeyen futbolcuları maça çıkmaya zorlayamayacaklarını söyledi.

23
0

İngiltere Premier Lig ekibi Manchester United’ın teknik direktörü Ole Gunnar Solskjaer, koronavirüs salgını nedeniyle zihinsel olarak hazır hissetmeyen futbolcuları maça çıkmaya zorlayamayacaklarını söyledi.

İngiltere Premier Lig ekibi Manchester United’ın teknik Betgram  direktörü Ole Gunnar Solskjaer, koronavirüs salgını nedeniyle zihinsel olarak hazır hissetmeyen futbolcuları maça çıkmaya zorlayamayacaklarını söyledi.

Norveçli teknik adam, Sky Sports’a yaptığı açıklamada, futbolcuların durumlarını yakından takip ettiklerini ve futbola yeniden başlama konusunda uzman görüşlerini dinleyeceklerini belirtti.

Doktorların oyuncularla sürekli görüşmeler yaptığını kaydeden Solskjaer, “Zihinsel olarak hazır olmayan futbolcuları oynamaya zorlayamayız. Futbolcuların sağlığı önceliğimiz ve bu konuda hiçbir risk almayacağız.” ifadelerini kullandı.

Premier Lig maçlarının tarafsız sahada oynanması yönündeki önerileri değerlendiren 47 yaşındaki teknik direktör, “Futbol her zaman taraftar, oynadığınız ortam ve atmosfer hakkındadır ancak ilginç zamanlardan geçiyoruz. Neye karar verilirse verilsin futbola dönmek herkes için moral verici olacak.” yorumunu Betgram Giriş  yaptı.

Futbolcularla tokalaşıp sarılmaya alışkın olduklarını anımsatan Solskjaer, “Şimdi bunların hepsi gitmiş durumda. Benim asıl endişem, nasıl geri döneceğimiz ve o ortamı nasıl yeniden inşa edeceğimiz.” değerlendirmesinde bulundu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here